Wpis z mikrobloga

Czołem! Czy stara #amiga A500 kompletnie odrestaurowana i naprawiona mogła by plusa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Klient przytargał do nas takiego dziadka, wykopanego gdzieś z odmętów piwnicy. A że Amiga odpaliła od strzała mimo wieku ponad 30 lat to postanowiliśmy dać jej drugie życie. Jest ona do sprzedania w dość konkretnym zestawie w licytacji od 1 zł

Kilka zdjęć więcej w komentarzu ale zapraszamy Was serdecznie na naszego Instagrama gdzie jest więcej zdjęć wraz z opisem transformacji tej Amigi :)

#retrogaming #retrocomputing #serwispc #staregry #starekomputery #gry #konsole
Pobierz xgamecenter_pl - Czołem! Czy stara #amiga A500 kompletnie odrestaurowana i naprawiona...
źródło: 1
  • 54
@msr99: "ile taka usługa" - wszystko zależy od sprzętu i jego stanu, samo wybielanie to jest robota na 100-150 zł natomiast w przypadku tej amigi zrobiliśmy pełny serwis - opis czynności poniżej w odpowiedzi do innego Mirka

@bencvallan właśnie postanowiłem wrzucić coś innego niż polityka czy inne dramy - sam mirkuję od dobrych (aż wstyd się przyznać) 10 lat i czasem aż głowa boli od afer ( ͡° ͜ʖ
Pobierz xgamecenter_pl - @msr99: "ile taka usługa" - wszystko zależy od sprzętu i jego stanu,...
źródło: 1c
@xgamecenter_pl jeśli chodzi o czyszczenie zżółkniętego plastiku to jest trochę inaczej niż piszesz.

Po pierwsze to nie nalot czy brud tylko utlenione tworzywo, a kąpiel w perhydrolu cofa ten proces czyli go "natlenia" z powrotem.

@perseweratywnosc nie wystarczy ace bo nie chodzi ani o mycie ani tak naprawdę o wybielanie tylko o dodanie materiałowi tlenu którego brak powoduje zżółknięcie. Perhydrol uwolni tlen i przywróci oryginalny kolor każdemu kolorowi tworzywa ( ͡°