Wpis z mikrobloga

Czy posiadanie iPhone może być argumentem do wsadzenia kobiety w 7 miesiacu ciąży do aresztu? - w państwie bezprawia idp. brzmi TAK.
Dowód:

"... w trakcie rozprawy padały między innymi stwierdzenia, że kobieta posiada iPhone'a, czyli najbardziej zabezpieczony telefon. A to - jak czytamy - mogło sugerować, że jest "idealny dla przestępcy".

Całość sprawy opisana tutaj:
https://tvn24.pl/polska/21-letnia-flavia-trafila-do-aresztu-w-siodmym-miesiacu-ciazy-po-decyzji-delegowanego-przez-zbigniewa-ziobre-prokuratora-7388356

#polska #prawo #policja #kryptowaluty #binance #telefony
  • 13
Czy posiadanie iPhone może być argumentem do wsadzenia kobiety w 7 miesiacu ciąży do aresztu?


@qwerty11: a posiadanie ajfona ale nie będąc kobietą w 7 miesiącu ciąży? Ona została aresztowana nie z powodu ajfona tylko z powodu machlojek jej męża na #binance (bo gdyby był niewinny to by jednak już do tej pory też wyszedł i ciężko uwierzyć, że żona nic o nich nie wiedziała).
bo gdyby był niewinny to by jednak już do tej pory też wyszedł


@Yawimaya: jakby prokuratura coś miała to by zdążyła postawić akt oskarżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie taki Maciej Dobrowolski spędził 3 lata i 4 miesiące zanim go oczyścili z zarzutów, a czytałem o facecie który spędził 12 lat w areszcie ¯\(ツ)/¯
@Yawimaya: czepiasz sie slowek... a fakt jest taki ze trzymali ją 40dni w areszcie bez postawienia zarzutow. co ciaza ma do tego? a to ze mogla poronić co stwierdził biegly ze stan byl zagrażający.

od kiedy sie odpowiada za czyjes machlojki? uswiadom mnie kiedy osoba A odpowiada za czyny osoby B?
uswiadom mnie kiedy osoba A odpowiada za czyny osoby B?


@qwerty11: tu bardziej chodzi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

PS. ja nie twierdzę, że to nie pomyłka i była przetrzymywana niesłusznie, jeżeli nie mają dowodów, to się skończy odszkodowaniem z naszych podatków, jeżeli jednak wyjdzie że miała powiązania z interesami swojego męża (mógł ją też używać co prawda jako słupa), to już tak nie do końca siedziała za niewinność.