Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z #bmw #e46 pół roku temu pojawil się problem z podswietleniem zegarów, raz świeciło, raz nie brak kontrolek kierunkowskazów,świateł długich na desce. Wymieniłem wtedy moduł świateł, nic i nie dało ale po jakimś czasie to minęło i było wszystko ok.

Teraz problem powrócił, dzieje się to samo, i do tego jak nie działa podświetlenie zegarów to nie mogę używać przycisków na kierownicy. Jak świeci podświetlenie zegarów, to działają. Wydaje mi się, że może siedzieć moduł komfortu, miał ktoś podobny problem? Czy po wymianie moduł komfortu trzeba programować? I czy zrobię to inpa? #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 5
@Spiderr a może przestań strzelać na pałę i zrób podstawowe pomiaru? Licznik, manetki kierunków i przyciski kierownicy są na jednej magistrali LIN, pierwsze do sprawdzenia to korozja złączy, przez co blokowane są sygnały na magistrali (zwarcie linii do masy). Na zalanie / korozję wskazuje chociażby to, że usterka pojawiła się ponownie w okresie dużej wilgotności i niskich temperatur.
@Spiderr: Czy w momencie kiedy nie działa podświetlenie zegarów działa podświetlenie przełączników świateł, klimatronika, radia itp.? Pomimo, że nie było kontrolek od świateł to te światła działały? Inpa pokazuje jakieś błędy w jakimkolwiek module?
via Android
  • 0
@lgbtagdrtv nie działa tylko podświetlenie zegarów, reszta podświetlenia działa, światła kierunkowskazów i długich działają, jedynie nie ma kontrolek. Miesiąc temu podłączałem inpe i nie było żadnych błędów, jutro podłącze jeszcze raz i zobaczę.