Wpis z mikrobloga

Zrobiłem na szybko szklak transportu Ukraińskiego zboża. Z Polskiego portu do Afryki to ich zboże płynęłoby dłużej i koszt transportu byłby większy, niż przez Słowacje i Chorwacki port. Dlaczego Zelenskiemu tak koniecznie zależy by to przez nasz port przepuścić to zboże, skoro wcześniej to i tak płynęło do Afryki? (ʘʘ) ja wiem, że ruscy zajęlo ukraiński port, ale przez chorwacki jest bliżej i taniej. Przecież przez nasz port ukraińcy zapłacą więcej i uja zarobią, normalnie wyszliby na tym jak zabłocki na mydle czy tu raczej ukry jakis wałek chcieli zorganizować? ( ͡° ͡°)

#pytanie #logikaukrainca #handel #zboze #ukraina #wojna #polska
Pobierz Czloneknarodu - Zrobiłem na szybko szklak transportu Ukraińskiego zboża. Z Polskiego ...
źródło: 20231012_120636
  • 6
@Czloneknarodu: większość tego zboża płynie od do Europy. Głównie Holandia i Hiszpania. Co z tym dalej się dzieje choć się domyślam. Pewnie z tych małych pimpków 2-15tyś ton przeładowują na większe statki i płynie dalej.
@Czloneknarodu: Nie wałek, tylko sprzedawać bezcłowo w Polsce, co biorąc pod uwagę cenę i jakoś równa się całkowitemu opanowaniu naszego rynku.
Także tu nie chodzi o żaden transport etc. (polska nie zablokowała w żaden sposób tranzytu) tylko o sprzedaż w PL.
Gdyby ktoś to chciał do afryki wysyłać to z Rumunii masz niemal taką samą drogę jak z odessy.

[edit: Z Odessy do rumuńskiego portu w Sulinie masz nieco ok 150