Wpis z mikrobloga

Elo budowlane swiry! Strop zalany, stygnie powoli, czas na dach. Myslalem, go wydeskowac (duzo osob mowila, ze bez tego bardzo wszystko slychac na poddaszu), i dawac blache na to (ewentualnie blachodachowke). Jedna ekipa mowi, zeby dac pape, a dopiero na wiosne blache.
Jak opinie ekspertow? #budujzwykopem #dach #dekarstwo
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janusz-lece: z tego co wyczytalem, to odchodzi sie od papy na deskowaniu.
Ostatnio widzialem jak dekarz kryl swoj dach i zrobil membrane z filcem bezposrednio na deskowaniu. Szpary miedzy deskami tak na 1 cm.
Dzieki temu nie musial robic szczeliny wentylacyjnej miedzy welna a deskowaniem. Mial tylko jedna szczeline wentylacyjna na dachowce.
  • Odpowiedz
z tego co wyczytalem, to odchodzi sie od papy na deskowaniu


@hszan: jakaś straszna nowomoda, papa sbs jest niezastąpiona, a membrana na deskowaniu to tylko szmata, która prędzej czy później puści wilgoć, pod deskowanie pianę i po problemach
  • Odpowiedz
@Djelon: ale wilgoc zawsze bedzie sie dostawac do izolacji, kwestia tego, zeby to minimalizowac i odprowadzac to co juz sie dostalo.
Nie jestem specjalista, ale kazda z metod ma swoje wady i zalety - metoda tradycyjna (papa) wydaje mi sie najbardziej upierdliwa przez dwie szczeliny wentylacyjne.
  • Odpowiedz
@Djelon: nie wiem, bedzie zalezalo od dekarza, ktorego wybiore. Na pewno chce deskowanie, ale dwoch najlepszych dekarzy z okolicy wlasnie polecilo mi membrane z filcem zamiast papy
  • Odpowiedz
@hszan: bo łatwiej się układa, a oni wezmą tyle samo. Nigdy nie ufaj wykonawcy, oni zawsze mówią jak im najwygodniej.

A i jeszcze jedno, wiesz jak wygląda punkt rosy w wełnie? Przesuwa się na deski i one zamarzają w wilgoci jak nie ma wentylacji.

Dlatego nie lubię wełny.
  • Odpowiedz
sa tez filmy instruktazowe od producentow dachowek


@hszan: powiem Ci tak, czy ufasz producentom takich "nowości" i czy znacznie na tym zaoszczędzisz?

Ja nigdy nie zaufam żadnemu producentowi, wystarczy poczytać gwarancję oraz co jakiś czas wybuchające afery z osobami których problemy olano. Dlatego coś co jest stare jak świat (papa) dużo bardziej do mnie przemawia.
Poszukaj pod hasłem "gwarancja funkcjonalności membrany" i zobaczysz np znanego producenta dachówek Braas, który oferował 10-15 lat gwarancji na funkcjonowanie membrany. Przecież to śmiech
  • Odpowiedz
@Djelon:
Eh, teraz juz wszystko jasne, to lobbing membraniarzy, dzieki mirku za wyjasnienie. Tylko papa!
Krokwie chyba tez trzeba wentylowac, szczegolnie jak przez pierwszy rok/dwa dom oddaje wilgoc litrami.
Piany i celulozy nie chce, bo za tym stoi lobbing pianiarzy. A tak serio, to welne mozna wymienic, piane tak srednio. No i chyba mocno palna i toksyczna (wedlug producenta 28 dni trzeba odczekac zanim wejdzie sie na poddasze).
O celulozie
  • Odpowiedz
@hszan: śmiej się śmiej, ale jak ruskie lobby rządzi niemieckimi politykami, to co za problem żeby ktoś lobbował membrany po wszystkich mediach.

No i jeszcze co do pożaru to co się pierwsze spali - meble wyposażenie itp wszystko w środku z produktów ropo-pochodnych czy jakaś izolacja za dwiema warstwami karton gipsu?
Celuloza jest niepalna, bardziej niż wełna szklana.
  • Odpowiedz