Wpis z mikrobloga

Głosować powinni móc tylko ludzie pracujący i mieszkający w polsce. Bezrobotni i ludzie którzy wyjechali powinni mieć #!$%@? do powiedzenia o polsce.
A to że osadzeni w zakładach karnych no mają prawo głosu to już jest w ogóle żałosne w tym systemie. Jednostki które mają w dupie to państwo i jego prawo mogą decydować o losie kraju którym gardzą, brzmi jak słaby żart.
  • 266
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: po #!$%@? ich wykluczać jak to w Polsce ‰ społeczeństwa, no i czemu ci ludzie nie mieli by nie mieć możliwość decydowania o kraju w którym żyją?

Ja tylko przypominam, że w jakieś życie na zasiłkach w polsce to jest mit
1. Mamy bardzo niskie bezrobocie, większość ludzi w wieku produkcyjnym pracuje
2. Zasiłki są tak niskie, że da się z nich wyżyć na poziomie pozwalającym na więcej niż wegetacja
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: No ty na pewno powinieneś być bezrobotny, z takim poziomem czytania ze zrozumieniem :D. Napisałem wyraźnie, DŁUGOTRWALE BEZROBOTNY gamoniu, do decyzji jaka będzie granica (jak dla mnie moze byc i wysoka). Ludzie, którzy SZCZYCĄ SIĘ tym, że są bezrobotni ("szlachta nie pracuje"), co odmawiają ofert pracy itd. Jeżeli ktos jest pasozytem i nawet nie próbuje choćby na część etatu byc produktywną częścią społeczeństwa, tylko ciagle by tylko brał i brał,
  • Odpowiedz
Nie miałbym problemu że ktoś mający firmę zatrudniającą tysiąc pracowników i odprowadzający olbrzymie podatki ma 2-3 razy większą siłę głosu niż ja.


@revente: godziłbyś się na bycie obywatelem drugiej kategorii, tylko ze względu na to, że ktoś jest właścicielem firmy? Daleko mi do bycia komuchem, ale to o czym mówisz to mokry sen dzikiego kapitalisty. Dlaczego to pieniądze miałyby decydować o sile głosu? Jeżeli mielibyśmy już rozwalać naszą konstytucję i prawnie
  • Odpowiedz
Głosować powinni móc tylko ludzie pracujący i mieszkający w polsce. Bezrobotni i ludzie którzy wyjechali powinni mieć #!$%@? do powiedzenia o polsce.


@Kinda: Widać, że nie pamiętasz lat 90. i tego, że ludzie płacili łapówki by załapać się na jakąkolwiek pracę np. ciecia. Nie masz szerszego spojrzenia więc rzucasz populizmami. Niech zgadnę- głosujesz na Konfederację?
  • Odpowiedz
@missioncritical @CosyGrave a coś w tym złego? Jesteś osobą bezrobotna nie wiem, od 2 lat powiedzmy, #!$%@? robisz tylko ciągniesz zasiłki - bez prawa głosu. Więźniowie to naprawdę nieśmieszny zart. Takie jednostki powinno się utylizować, a nie dawać im jakiekolwiek prawa.

@Kinda sam widzisz jaka jest narracja wychodkow, a potem żyjemy w takim gównie
  • Odpowiedz
@Kinda: może nie w tym kształcie, a bardziej to powinno iść w kierunku jak @Kolarzino wrzucił + cenzus wiedzy - podstawy prawa krajowego (taki WoS - trójpodział, parlament, samorządy, podstawy cywila, administracyjnego, karnego, podatków i ubezp. społ), podstawy traktatowe UE, podstawy ekonomii. Odświeżane co ileśtam lat, niech będzie co 8 czy 10. Nie zdałeś - nie głosujesz / głos ma mniejszą wagę, bo kolokwialnie mówiąc nie masz pojęcia co się wokół
  • Odpowiedz
@Elev to miałby być test na poziomie wiedzy dziecka z liceum. Przecież od groma jest starszych osób z wypranym mózgiem które twierdzą, że rząd „dał”. Wszyscy ci z wypranym mózgiem, ci starsi niedosłyszący czytający tylko paski TVP automatycznie out
  • Odpowiedz
@Kinda: Uważam, że powinno się odebrać prawo głosu osobom, którzy są za granicą więcej niż 10/15 lat. Ewentualnie dodać zapisek, że co rok trzeba przyjeżdżać do Polski na chociaż tydzień by prawo głosu po tych 10 latach utrzymać.
  • Odpowiedz
@Kinda: oni nie są problemem, największym problemem, nad którym realnie się trzeba pochylić, to #!$%@? emeryci. Nie rozumieją świata w którym żyją, nie mają pojęcia o problemach z jakimi będziemy się zmagać, nie rozumieją nowych technologii, zagrożeń, są zajebiście konserwatywni i jedynie ich przybywa.
  • Odpowiedz
@Kinda @FrasierCrane wyborcy za granica wolą PO niż PiS, tutaj wyniki z 2019 roku: https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/pow/149900

PO 40 %, PiS 29%, Lewica 21%, Konfa 11%. Słowem, opozycja za granicą ma większe poparcie niż w PL, PiS mniejsze. Racja, że Polonia w USA głosowała na PiS ale ostatnio podczas wizyty Dudy były spore protesty i może tym razem nawet w USA nie być tak kolorowo.

Ludzie z jakiegoś powodu za granicę wyjechali (99% ekonomicznie)
  • Odpowiedz
@malinq: No witam, jestem w komitecie KO w Chicago i chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z tutejszymi wyborami :) nadmienię, że zainteresowanie jest duże. Niestety, podobnie jak polonia w reszcie świata, nie wliczamy się w sondaże
  • Odpowiedz
@Kinda I jesteś takim kulczykiem czy solorzem i zatrudniasz tysiące ludzi za minimalną na miesiąc, żeby tylko zagłosowali na tego kogo lubisz xd
  • Odpowiedz