Wpis z mikrobloga

Cześć! Używacie jakichś profesjonalnych gastronomicznych pojemników do przechowywania jedzenia? Już mam dość różnych konsumenckich (nieprofesjonalnych) pojemników i pomyślałem o zakupie gastronomicznych. Myślę, że wiele lat przetrwają. Szukam czegoś do mrożenia, przechowywania w lodówce, odgrzewania w mikrofali. Z jednym standardem pokrywy. Znalazłem takie pojemniki w standardzie GN, np. te od firmy Hendi:
https://hendi.com/pl/pojemnik-gn-1-4-z-grilamidu-do-wysokiej-temperatury-hendi-gn-1-4-17l-transparentny-265x162xh65mm-869581

Używa ktoś tego typu pojemników? Sprawdzają się w domu? Wytrzymają wiele lat?
#gotowanie #gotujzwykopem
  • 6
  • 0
@Cauliflower a te pokrywy są bardzo szczelne? Na oko wyglądają na takie, że zapachy nie przejdą ale muszą stać pionowo, aby np. zupa się nie wylała.
@sxill: ja mam plastikowe gny w zamrażarce, bo wchodzą idealnie i znacząco zwiększają ładowność i jeden w którym robię sous vide. Działają już kilka lat bez problemu.
Pokrywki nie są szczelne, nie możesz ich np obrócić dołem do góry, z tymi zapachami to też bym był ostrożny.
@sxill: Podobnych, tylko większych, używam przy np. peklowaniu mięsa, robieie przetworów. Porządny plastik, dobrze się myje, pokrywka nie jest super szczelna, tak jak napisał ktoś wyżej, ale zawsze można pomóc sobie folią sporzywczą, czy streczem. Dobrze się to magazynuje jak są puste.