Wpis z mikrobloga

Idzcie na wybory, ratujcie ten kraj do #!$%@?... rozumiem ze oferta opozycji moze wam nie odpowiadac, ale trzeba stworzyc przestrzen na cos nowego za n lat. Z pisem u wladzy, takimi debatami, blokowaniem reklam przez koncerny panstwowe, lewymi referendami majacymi na celu jedynie zaatakowanie opozycji, z telewizja unikajaca problemow rzadu, podsluchiwaniem przeciwnikow politycznych, atakami na prywatne media (rentownosc/licencje), manipulowanie cenami na stacjach, stopami procentowymi w nbp, wyplacaniem 13 i 14 pod wybory itd. Wladza moze sie juz bardzo dlugo nie zmienic. Patrzcie jaka debate mielismy tym razem, potem przypomnijcie sobie nierowna walke prezydencka w Konskich, gdzie przygotowano lincz pod Trzaskowskiego. W takich warunkach ma powstac sensowna programowo alternatywa? Do takiego swiata maja probowac wejsc ludzie, ktorzy soba cos reprezentuja?

Osobiscie zaczalem przymykac oczy na programy wyborcze. Zadna z obecnych partii nie zbiega sie z moimi pogladami gospodarczymi i swiatopogladowymi. W kazdym razie - glowna stawka tych wyborow nie jest sprawczosc programowa, ale ratowanie debaty publicznej i miejsca do zmian w kolejnych latach.
#polityka
  • 44
@Kutafonix215: 1. brak propozycji skierowanych tylko dla kobiet
2. proponują niższe ceny mieszkań co jest atrakcyjne dla mnie jako osoby która wkrótce chce mieszkać sama
3. sprzeciwianie się globohomo
4. podczas pandemii jako jedyna partia po mojej stronie bo byłem niezaszczepiony
5. sprzeciwianie się socjalowi, szczególnie dla ukraińców