Wpis z mikrobloga

Idzcie na wybory, ratujcie ten kraj do #!$%@?... rozumiem ze oferta opozycji moze wam nie odpowiadac, ale trzeba stworzyc przestrzen na cos nowego za n lat. Z pisem u wladzy, takimi debatami, blokowaniem reklam przez koncerny panstwowe, lewymi referendami majacymi na celu jedynie zaatakowanie opozycji, z telewizja unikajaca problemow rzadu, podsluchiwaniem przeciwnikow politycznych, atakami na prywatne media (rentownosc/licencje), manipulowanie cenami na stacjach, stopami procentowymi w nbp, wyplacaniem 13 i 14 pod wybory itd. Wladza moze sie juz bardzo dlugo nie zmienic. Patrzcie jaka debate mielismy tym razem, potem przypomnijcie sobie nierowna walke prezydencka w Konskich, gdzie przygotowano lincz pod Trzaskowskiego. W takich warunkach ma powstac sensowna programowo alternatywa? Do takiego swiata maja probowac wejsc ludzie, ktorzy soba cos reprezentuja?

Osobiscie zaczalem przymykac oczy na programy wyborcze. Zadna z obecnych partii nie zbiega sie z moimi pogladami gospodarczymi i swiatopogladowymi. W kazdym razie - glowna stawka tych wyborow nie jest sprawczosc programowa, ale ratowanie debaty publicznej i miejsca do zmian w kolejnych latach.
#polityka
  • 44
@Varin: PiS bo PiS ale jakie odklejency są w partii lewica albo w konfederacji(część jest racjonalna, część to ekstremalne szury 5g).

Ludzie są coraz głupsi. Wiadomo że z wiekiem sprawność umysłowa spada i to są głównie wyborcy pisu ale młode pokolenie głosujące na Lewice czy Konfederację też intelektem nie grzeszy więc przyszłość i tak widzę kiepsko
głosujące na Lewice czy Konfederację


@janciopan: ja widze pewne plusy, ktore lewica wnosi do debaty publicznej - poruszanie kwestii mieszkalnictwa w inny sposob niz dotowanie taniego kredytu np. No ale to juz nigdy nie bedzie partia samodzielnie rzadzaca (i bardzo #!$%@? dobrze). Co do konfederacji, to zupelnie nie rozumiem po co na nich glosowac. Ta partia jest przezarta szuryzmem/kontrowersjami i ma zerowe szanse na samodzielne rzadzenie kiedykolwiek. Nikt normalny tez nie
  • 130
@yhbgrobdoivbvwamsv: a ty co? Myslisz ze konfederacja wjedzie cala na bialo z 7procentami i zrobi rewolucje podatkowa? Tam nie ma zadnych sensownych kadr, jak sie patrzy na ich listy, to plakac sie chce. A osoby, ktore cos soba reprezentuja, ni #!$%@? nie beda chcialy byc kojarzone z szurami 5g, ufologami, plaskoziemcami, antyszczepionkowcami, antysemitami i mozna wyliczac ta zajebista mieszanke w nieskonczonosc. Konfederacja to sraka kontrowersji posypana wiorkami kokosowymi z niskich podatkow.
a ty co? Myslisz ze konfederacja wjedzie cala na bialo z 7procentami i zrobi rewolucje podatkowa?


@Kutafonix215: bardzo watpliwe. Ale to o niebo lepsze niz pewnosc co zrobia popluczyny z popisu.

poruszanie kwestii mieszkalnictwa w inny sposob niz dotowanie taniego kredytu


@Kutafonix215: przeciez to takie samo, a nawet gorsze bo kredyt jest ukryty i wziety na panstwo.
bardzo watpliwe. Ale to o niebo lepsze niz pewnosc co zrobia popluczyny z popisu.


@yhbgrobdoivbvwamsv: co zrobia? :)

przeciez to takie samo, a nawet gorsze bo kredyt jest ukryty i wziety na panstwo.


To zupelnie nie to samo:
1. Panstwo ma swoje grunty i nie musi ich kupowac.
2. Panstwo nie musi nastawiac budowy na zysk. Nie musi sie martwic o marze czy o sprzedaz swojego produktu.
3. Takie rozwiazanie nie
@Kutafonix215 niestety, pisze to z Polski, ale moim zdaniem całe te wybory i sranie pod siebie w tym temacie to cyrk dla gojów. Interesuje mnie tylko zdobywanie nowej wiedzy i rozwój w moim własnym zakresie, dlatego też finansowo jestem bardzo dobrze ustawiony a na codzień żyje bez stresu mimo rzekomej 'pisowskiej #!$%@?' o jakiej tu wszyscy gadacie codzien. Nie dziwne ze polaczki po 30 roku zycia wygladaja na zajechanych zyciowo wyłysialców z
Zadna z obecnych partii nie zbiega sie z moimi pogladami gospodarczymi i swiatopogladowymi


@Kutafonix215: obecnie jest partia praktyczniej w każdej cwiartce więc w sumie jestem ciekawy jakie masz poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
obecnie jest partia praktyczniej w każdej cwiartce


@Ayessare: nie zgadzam sie. Zalozmy ze mamy osobe, ktora chce zaglosowac na liberalow gospodarczych i swiatopogladowych, jaki ma wybor?
Pomijam ze wlasnie przez jakosc debaty publicznej, ktora narzucil pis, skupiamy sie na jakichs populizmach i pseldorozwiazaniach. W kraju gdzie powinno sie aktywizowac ludzi do pracy przez kryzys demograficzny, obnizylismy wiek emerytalny i rozmawiamy o emeryturach stazowych. Kompletnie usypiamy czujnosc mniej zaradnych i wyraznie ludzie
@dlugiespanko: zycze zeby banka trwala. Podziwiam ze nie czujesz niesmaku zrzucajac sie na tvp w obecnym ksztalcie i np. widzac jak dzisiaj utalentowani ludzie uciekaja z polskiej armii za tych rzadow. Ja az tak #!$%@? miec nie umiem. Mam nadzieje ze chociaz jak zab cie boli, to idziesz do dentysty, a nie myslisz "a co sie bede martwil", potem ibuprom i wyjebongo
@elperson: nie, zwyczajnie zadna partia nie bedzie miala absolutnej sprawczosci w tej kadencji. Jestem realista, jedyne na co sie nastawiam, to wyrownanie zasad na kolejne wybory, moze pojawi sie jakas normalna oocja i bedzie mozna zaglosowac z czystym sumieniem. Obecnie wszyscy licytuja sie z pisem na socjal, a konfa to #!$%@? i niebezpieczny chlopski rozum. Wiec nie wiem jak mozna mowic ze czyjs program cie kupil.

Podzielisz sie postulatami za ktorymi