Wpis z mikrobloga

#pytanie #prawo #rekojmia #gwarancja #uokik #prawaczlowieka

Mireczki, mam takie pytanie. listopad 21 kupilem nowa zmywarke, lipiec 22 zglosilem reklamacje z tyt. rekojmi i zostala ona wymieniona na nową. Rozumiem że gwarancja leci od nowa, czyli 2 lata od lipca 2022?

I drugie pytanie. Bo prawdopodobnie bede jeszcze raz zgłaszał reklamacje (na dnie znowu wychodzi rdza). Z tego co pamiętam to przy wymianie dostałem od dostawcy papierową fakturę (? albo jakiś papierek), ale nie potrafię jej znaleźć. Szukam po emailu i jedynie co to znalazłem fakturę korygującą, gdzie jest napisane że powinienem dostać zwrot. Czy może to być problemem przy zgłaszaniu kolejnej reklamacji, że nie mam fv na tą nową (wymienioną) zmywarkę?
  • 4
  • Odpowiedz
Rozumiem że gwarancja leci od nowa, czyli 2 lata od lipca 2022?


@turbine: prawnie nie, bo składałeś roszczenia z rękojmi. Ale ciężko powiedzieć jak zachowa się gwarant, no bo dla niego de facto ta zmywarka została "zakupiona" później i pytanie czy będzie dociekał dalej.
  • Odpowiedz
@turbine: Jeżeli masz gdzieś przelew to tu już starczy. Polecam poczytać o tym jak działa niezgodność towaru z umową. Mega ciekawych rzeczy na temat reklamacji można się dowiedzieć, jak ktoś z tobą był to wedle przepisów z 1 stycznia 2023 jeżeli twój kolega poręczy, że przy nim tą pralkę wymieniałeś na nową to też jest to prawomocne potwierdzenie
  • Odpowiedz
  • 0
@Pracuje_zdalnie_chyba: w sumie to zgłaszałem rękojmie przez sklep, a sklep to zgłaszał do jakiegoś samsunga, który przyjechał, obejrzał i klepnął wymianę, i ten sam sklep przywoził nową i zabierał starą, no i na takie coś mam potwierdzenie na emailu.
  • Odpowiedz