Wpis z mikrobloga

Zgadzam sie z Panem Bosakiem z wczorajszej debaty.
To jest skandal aby legalnie pracujacy w POLSCE upa-kraincy otrzymywali takie same przywileje jak POLACY.
Co wiecej, mam doscy sluchania ich jezyka w komunikacji zbiorowej. Proponuje wydzielenie specjalnych wagonow, dla przedstawicieli tej nacji.

#ukraina #konfederacja #polityka #bosak #kredyt2procent #kredythipoteczny #pochowacpodprogiem #debata #tvpiscodzienny #tvpis #ironia
theOstry - Zgadzam sie z Panem Bosakiem z wczorajszej debaty.
To jest skandal aby leg...

źródło: nurforjuden

Pobierz
  • 10
którzy zostaną niech mówią w jakimkolwiek języku chcą i gdziekolwiek chcą, skoro wypracowują u nas wspólny dobrobyt.


@ajron_men: Zapomniałem, że jesteśmy mocarstwem, a nie przemokniętym kartonem i każdy tutaj przyjeżdża by zdobyć dobrobyt, a nie ucieka przed wojną lub po prostu łatwiej im się zasymilizować, bo podobny język
@fervi:

Zapomniałem, że jesteśmy mocarstwem, a nie przemokniętym kartonem


więc do tego kartonu trzeba dolać jeszcze trochę wody, karton wytrzyma

dla niektórych bliskość geograficzna, bliskość kulturowa czy językowa będzie lepszym motywatorem niż zarobki - nikogo na siłę nie powinno się zatrzymywać a już na pewno nie próbując rywalizować z silniejszymi gospodarkami na socjal.
a już na pewno nie próbując rywalizować z silniejszymi gospodarkami na socjal.


@ajron_men: Szczególnie, że nam daleko do socjalu zachodniego.

dla niektórych bliskość geograficzna, bliskość kulturowa czy językowa będzie lepszym motywatorem niż zarobki


@ajron_men: Pewnie do czasu. Jak się okaże, że są obywatelami drugiej kategorii to mogą tego nie polubić
Pewnie do czasu. Jak się okaże, że są obywatelami drugiej kategorii to mogą tego nie polubić


@fervi: przecież rozmawiamy o imigrantach a nie obywatelach. Obywatel obywatelowi równy.
@ajron_men: Prawda, ale jak ktoś chce osiągnąć sukces to zakłada, że będzie lepiej traktowany. Jak nie będzie, to doprowadza to do sytuacji jak we Francji czy Szwecji, gdzie ludzie się w ogóle nie zasymulowali.
@fervi: dlatego nie można dopuszczać do masowej, często niekontrolowanej emigracji, gdzie głównym kryterium jest socjal i powiązany z nią darmowy i wysoki standard życia.