Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: Ja jestem przekonany że konfiarze cierpią na jakąś chorobe w stylu schizofrenii. To co piszesz + jeszcze wczoraj typ gada że Korwin to trzeciorzędny polityk, ludzie mu mówią przecież korwin nie jest trzeciąrzędny, to ten z dupy wyskakuje że ktoś sugeruje że biedroń to noname ??? xD
sklejane w paincie, tu link do schorowanego człowieka https://wykop.pl/wpis/73115691/genialna-riposta-konfederacja-lewica-neuropa
SirSherwood - @Kryspin013: Ja jestem przekonany że konfiarze cierpią na jakąś chorobe...

źródło: konfiarzexD

Pobierz
@Kryspin013: hej, programem jest obniżka podatków przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków państwa. Chodzi o to, żeby budżet państwa był jak najmniejszy i żeby jak najwięcej pieniędzy zostawało w kieszeni pracującego Polaka. Państwo nie ma swoich pieniędzy, ma tylko te, które zabierze obywatelom lub wydrukuje, co w konsekwencji jest tym samym. Pozdrawiam serdecznie, Janusz Korwin Mikke
@erixon: zmniejszenie podatków, np. Pitu i vatu, do tego likwidacja podatków belki i spadkowego i brak dodruku pieniądza. Bon edukacyjny zamiast szkół zarządzanych przez ministra. Chodzi o wprowadzenie konkurencji. Kiedyś była tylko pocztą polską i naprawdę słabo to działało, do czasu aż pojawiła się konkurencja tj. Chociażby InPost.
To samo jest z zusem. Jeśli ma być przymus ubezpieczen społecznych, to chociaż wprowadźmy prywatne firmy które zastąpią studnie jaka jest ZUS. Dług
@Kaczorra: za komuny wszystko było państwowe, to już było i nie działało. Spółki skarbu państwa działają nierynkowo, np Orlen teraz. Tracą na tym wszyscy, bo zabija się konkurencję, a to ciągnie wzrost cen. Jak prywatna firma ma konkurować z inną firmą, która ma w teorii nieograniczony budżet i może nakładać dumpingowe ceny? Zobacz, że w państwowych spółkach nie opłaca się nawet wydobywać węgla, dopłacamy do tego. Podejrzewam, że jakby znaleziono złoża
@michal-sieskichal: Likwidacja pitu raczej nie, ograniczy to wpływy do samorządu. Zmniejszenie VATu też wątpliwe, już UE krzywo patrzała na VAT 0% na różne towary. Co do ZUSu to model Szwajcarski jest spoko, ale w Polskich warunkach jakiekolwiek zmiany by trwały długo i pewnie cierpieli by na tym najubożsi, którzy nagle by stracili dostęp do świadczeń. NFZ wymaga reform, nie usunięcia na rzecz prywatnej opieki. To by była katastrofa pokroju USA, a
@erixon: są różne pomysłu na podatki, moje ulubione to takie, które nie pozwalają urzędnikom wiedzieć ile kto zarabia. Wiem że brzmi to jak kosmos w obecnych czasach, ale w mojej opinii to jest państwo faszystowskie. Fascio znaczyło rózgę, to idea że państwo może wszystko. Rozwiązaniem jest podatek emisyjny, czyli dodruk pieniądza, jest bezkosztowy, bo nie trzeba urzędników żeby go zebrać i konieczności posiadania księgowej żeby obliczyła ile trzeba zapłacić. Do tego
@Kryspin013: hej, programem jest obniżka podatków przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków państwa.


@michal-sieskichal: Nie, konfa nie zamierza ograniczać wydatków państwa, a przynajmniej nie proporcjonalnie do wpływów budżetowych które chcą obciąć. Znajdziesz wiele analiz gdzie wychodzi, że program konfy jest najdroższy ze wszystkich a i w wielu kwestiach jest praktycznie nieralizowalny bo łamie traktaty z UE.

No i konfa chce ograniczyć wpływy dla samorządów.
Wiem że raz pisałem o braku dodruku, a raz o dodruku. Co innego nie wiedzieć ile NBP drukuje i nie wliczać tego do opodatkowania obywatela, a co innego świadome założenie ile pieniędzy zostanie wyemitowanych do obiegu i wliczanie tego do budżetu oczywiście. Cały czas trzeba podkreślić znaczną obniżkę wydatków państwa.
@Kryspin013: a dobra jeszcze odpisze xD. Robota nie #!$%@?, 3 dni może stać.

Widziałem jakaś analizę, nie wiem czy mówimy o tej samej. Nie uwzględniała cięcia kosztów, tylko ograniczenie wpływów do budżetu z cięcia podatków. Może na jakąś inną natrafiłem, nie wykluczam. Widziałem tez takie manipulację, jak potencjalny podział mandatów, w którym to podziale PiS i konfa były zaznaczone okręgiem, sugerując połączenie po wyborach.

Jest też coś takiego jak krzywa laffera,