Wpis z mikrobloga

@elozapiekanka: mi zamarzał jak nie rozrobiłem z zimowym, ale nie pouszkadzało samych spryskiwaczy. Może w tych 15-letnich samochodach to było porządniej robione ;)

Dawno temu w przypływie rozpaczy to rozrobiłem całość denaturatem. Zadziałało, ale jak potem #!$%@?ło... ()
@elozapiekanka jak sie nie zmieszają ze sobą to kostki lodu będą lecieć na szybę.
W ogóle ludzie to debile skoro spuszczają letni i wlewają zimowy zamiast zimowy systematycznie dolewać aby zmienić proporcje. Ale jajko nie będzie uczyło kury ( ͡º ͜ʖ͡º)
@elozapiekanka: Jesli postawisz auto wieczorem, a w nocy jest -1 to ci jeszcze nie zamarznie do rana.

Ponieważ nie ma weekendu to spokojnie sobie podjedź do biedry i kup zimowy. Letni najlepiej wypryskać jak zaczynają się mrozy, bo na końcówce przewodu przed dyszami ten alkohol wyparowuje i jak jest jakaś mieszanka zimowego z letnim to i tak potrafi zamarznąć na końcu
@elozapiekanka zużyj to po prostu… litr letniego płynu do spryskiwaczy jest tańszy niż litr Nałęczowianki, a będziesz ryzykował kupowanie nowego elementu za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych i bawienie się godzinę w mechanika albo w ogóle serwis jeśli masz 2 lewe ręce. Dolewaj systematycznie zimowego i tyle, nie baw się w żadne dolewanie alkoholu, bo najpewniej dasz go za dużo i będzie ci w aucie śmierdziało jak w gorzelni
@elozapiekanka: no to jak masz pod korek to nie dolejesz nic, jeździć psikać, są już minusowe temperatury tam gdzie mieszkasz?

jak tak to psikaj więcej i dolej alkoholu izopropylowego

chemikiem nie jestem ale 100% IPA ma temperaturę zamarzania -88 stopni C więc jak masz 4 litrowy zbiornik i w nim np. 3 litry letniego płyu i dolejesz 1 litr IPA to do pi razy drzwi teoretycznie do -22 nie powinno ci
@elozapiekanka: no ja bym poczekał aż będzie faktycznie zimno, a prognoza poda mrozy na nadchodzący tydzień i dolał wtedy albo koncentratu albo zwykłego zimowego, zależy ile zostanie letniego.
Na upartego możesz dolać czysty alkohol etylowy (spirytus), max 1/3 pojemności (płyn zimowy ma zawartość 30% alkoholu i tego się trzymajmy). Pamiętaj, że płyn ma wiele innych dodatków, w tym myjące i nadające poślizg, więc zastępowanie płynu zimowego wódką, nie jest dobrym pomysłem
Pobierz GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @elozapiekanka: no ja bym poczekał aż będzie fa...
źródło: 20471704-0-image-a-15_1572606894718
@elozapiekanka: ja monitoruję pogodę i jak szykują się przymrozki, to cały wypsikuję, do zera i wlewam zimowy, po czym jeszcze zimowym przepłukuję. #!$%@?ło mi raz ruraki w tylnym spryskiwaczu i miałem z tym sporo problemów i rozbierania aby wymienić. Do tego stopnia że po uruchomieniu spryskiwacza na tył, lało mi się gdzieś do wnętrza (nie wiem jakim cudem).
Zalało mi tam też gdzieś z tego powodu antenę, która była dziwnie wbudowana