Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja #samochody #druciarstwo

miraski, chcę pomalować felgi stalówki na czarno (bo są trochę pordzewiałe), i nie chcę za bardzo się do tego przykładać. Chciałem to zrobić bez odkręcania. Felgi maja drobne naloty rdzy. Jak machnę to sprayem czarnym to potrzyma się to jakoś chociaż przez chwilę? Czy może jakimś hammeritem i pędzlem ze względu na rdzę i ze względu na to żeby nie sprayować tarczy? Na zdjęciu dwie najgorsze felgi.

Tak i tak będą kołpakami przykryte, ale chciałem żeby tak ta rdza nie wystawała z pod kołpaka.
turbine - #pytanie #motoryzacja #samochody #druciarstwo

miraski, chcę pomalować felg...

źródło: flegi

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@turbine: nie no szanujmy się. Weź zdejmij te koła z auta, przejedź papierem ściernym i szprejem machnij. Swoją drogą masz co najmniej jedną oponę z 2011r. i jedynie do czego ona się nadaje to do śmietnika, chyba, że chcesz wylądować na barierkach czy coś.
  • Odpowiedz
@turbine: te koła nadają się do śmietnika. albo do jakieś przyczepki do lasu.

ponad 13 letnie opony na podrdzewiałych stalówkach 14 cali.
Szkoda sobie tym zestawem dupę zawracać i jakbyś to położył pod śmietnikiem to nic byś w sumie nie stracił, a i zyskał, bo jeżdżąc na takich oponach sam prosisz się o dzwona.

Kup sobie nowe stalówki, może nawet 15tki i jakieś nowe tanie opony zimowe albo całoroczne. możesz też
  • Odpowiedz
@turbine tak zrobiłem w tym roku no i pytanie czego oczekujesz, osobiscie myslalem ze bedzie lepiej ale tez juz tak nie razi. Czyściłem wiertarka ze szczotka druciany, potem myjnia, mycie szmatka z benzyna, odkurzanie odkurzaczem i spray kilka warstw. Jest lepiej ale nie idealnie. Są miejsca gdzie do rdzy można się dostać paznokciem ;). Radzę ci jeśli już tak będziesz robił dać coś na zabezpieczenie przed rdza pod spray. Jutro wyślę zdj.
  • Odpowiedz
@turbine stan moich był podobny do Twoich. Mam alusy ale ze zdartymi letnimi. Teraz wymieniłem przednie zimówki i zamierzam je zedrzeć lato/zimą potem zalozyc wielosezony na alusy a stalówki schowam albo wywalę na zlom.
  • Odpowiedz