Wpis z mikrobloga

@jaszczomp_glapczajld: w Pulsie Biznesu była kilka dni temu debata (jest na YT) i ziuteczek z Lewicy opowiadał o planie budowy 300k mieszkań i powiedział coś w stylu " przeznaczymy na to 100 mld zł, zapytają państwo, skąd weźmiemy pieniądze? z KPO i budżetu" xD
@WypadlemZKajaka:
1.Hołownia - top, aż dał mi do myślenia czy nie zagłosować zamiast na KO
2.Bosak - niestety wypadł dobrze,
3. Szurus wielgus i typ od Bezpartyjnych - całkiem ok
4. Morawiecki i Tusk - równie tragicznie a biorąc pod uwagę doświadczenie tuska uważam że wypadł najgorzej.
@analboss: nie mogę wytrzymać jak ktoś pisze że Bosak wypadł dobrze xD jak dla mnie to on poruszał same jakieś szurskie (olaboga kowid) i antyukrainskie postulaty. A moje neuropkowe serce mimo całego obrzydzenia do jego osoby by się cieszyło gdyby jako jedyny powiedział o tym jaki wpływ dawanie pieniędzy i wymyślanie miliona tarcz ma na inflację. Ładnie zaczął z wiekiem emerytalnym jechać że demografia jest nieubłagana ale potem hurrdurr Ukraińcy. Jestem
no widzisz, ale meeega dużo osób myśli w ten sposób o ukraińcach, tylko niekoniecznie na głos,
on wyartykułował to głośno no i zwyczajnie, Bosak całkiem dobrze wypada na debatach.
A już na pewno wypadł o niebo lepiej niż Tusk i Morawiecki
@Sinsenn:
@Jacques-Pierre: Nie jestem zwolennikiem Konfy, ale Konfa przynajmniej jawnie mówi co zabierze, a Lewica tylko obiecuje co to nie da. Tak czy siak, Lewica jest u mnie skreślona za sam fakt chęci wprowadzenia domniemania winy w przypadku oskarżenia o gwałt. Trzeba na głowę upaść, żeby coś takiego wprowadzić. W dodatku babka z Lewicy na drugiej debacie (w polsat news) w mowie końcowej jawnie zwróciła się do kobiet, aby oddali na nich
@jaszczomp_glapczajld poczytaj trochę o moralnych i faktycznych podstawach progresji podatkowej, dowiedz się czym jest krańcowa użyteczność, jaki jest poziom nierówności społecznych w krajach z progresją podatkową a jaki w krajach gdzie jej nie ma lub jest czysto iluzoryczna, jaki wpływ mają nierówności społeczne na przywiązanie do demokracji i rządów prawa, weź pod uwagę, że bogaci więcej korzystają z publicznej infrastruktury i kadry wykwalifikowanej za publiczne pieniądze… wtedy możemy porozmawiać, inaczej będziesz mi
@analboss: pełna zgoda, Krzysiu dobrze wypada w takich sytuacjach, lepiej niż Tusk i Morawiecki to wypadł w sumie każdy xD
Ciekawa jestem z Tuskiem - on się wydawał po prostu spięty, zestresowany, powolny. Niby cesarz Europy a jednak chyba dużo go kosztował ten występ, tak po ludzku. Myślałam że tak doświadczony polityk nie da po sobie tego poznać.
@Jacques-Pierre: Wszystko fajnie, ale mówienie, że bogaci więcej korzystają z kadry wykwalifikowane za publiczne pieniądze to jakieś z palca wyciągnięte informacje. To samo, że więcej korzystają z publicznej infrastruktury. Masz np. podatek drogowy w paliwie, który powinien iść na infrastrukturę. Ktoś więcej jeździ = więcej zapłaci podatku. Co ma do rzeczy w tej kwestii czy ktoś jest bogaty czy biedny? Każdy jedzie po tej samej drodze w ten sam sposób i