Wpis z mikrobloga

Pamiętacie mój pomysł, o którym napisałem parę dni temu? Wcale nie przepadł, stopniowo staram się go realizować. I tak się stało, że wyżej wspomniana 381 gra z mojej listy Steam tj. Two Worlds II: Castle Defense została przeze mnie "zaliczona" :)

Mirek @manimalia napisał, że fajnie by było, jakbym o takiej produkcji napisał parę słów, a więc i piszę:

Celem gry jest przetrwanie coraz to mocniejszych fal wrogów (orków), tak aby nasz bohater Gandohar przeżył. Jest to w sumie jedyny cel tej produkcji, bo trudno tutaj uświadczyć jakąś fabułę, co jest niestety dużym minusem Castle Defense, głównie z jednego prostego względu - braku motywacji do jej ukończenia. Na początku każdej rozgrywki ustawiamy odpowiednie jednostki na dozwolonych polach (są wśród nich swordsman, archer, necromancer, priest, royal guardian oraz fire mage i za każdą taką jednostkę musimy zapłacić). Co ważne naszych obrońców możemy rozwijać, również za zdobyte w czasie gry złoto, tj. idziemy w siłę (zadawane obrażenia) lub zdrowie. Z tego też względu warto pamiętać, że lepiej jest mieć mniejszą ilość dobrze rozbudowanych sojuszników, niż wielu słabych rekrutów - o czym też informuje nas sama gra.

No i tak to wygląda, fale są coraz trudniejsze, my rekrutujemy jednostki, rozwijamy je, dzięki aktywnej pauzie mamy chwilę aby je teleportować w inne dozwolone miejsce lub leczyć je i staramy się zachować Gandohara przy życiu. Jeśli przetrwamy wszystkie fale w danej lokacji, to przechodzimy do kolejnej "misji", która odbywa się w innym już miejscu, gdzie znów musimy stawić czoła coraz to silniejszym orkom (są też jakieś skorpiony, mumiei, wilkołaki czy #!$%@? wie co to jest).

Ogólnie całkiem przyjemnie, ale nie na dłuższą metę. Sam sporo rzeczy bym też zmienił, m.in. dodał poziomy trudności (np. przegrywamy 17/20 falę i wcale nie zaczynamy od tej 17 przegranej, tylko od nowa, co jest męczące bo pierwsze są zazwyczaj bardzo słabe) zmieniłbym stronę audiowizualną, dodał jakąś fabułę, więcej RPG (zdobywanie punktów doświadczenia przez jednostki), poprawy wymaga też AI zarówno wrogów jak i sojuszników.

Gra w miarę OK, nie gram w takie pozycje, więc dla mnie to totalna nowość. Mimo że nie ukończyłem (szczerze to nie chce mi się, brak w niej jakiegoś wyższego celu) to daję ocenę 5/10.

Niebawem kolejne losowanie gry z listy Steam :)

#gry #grypc #steam #losujgre
f.....u - Pamiętacie mój pomysł, o którym napisałem parę dni temu? Wcale nie przepadł...

źródło: comment_EBe4HzX1HrrvUl27Wg2GHQKS1CWJ5NWy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Zioman: To fajnie, polecam się na przyszłość :) Być może i zachęcę kogoś do nadrabiania takich zaległości w grach i opisywania swoich wrażeń? Dla mnie Castle Defense był swego rodzaju... nowym odkryciem, bo szczerze to mimo że jestem graczem od wielu lat, to nigdy w coś podobnego nie grałem , bo fanem takich produkcji po prostu nie jestem. Ale warto czasem pyknąć w coś innego heh.
  • Odpowiedz
@rzeznikmocy: U mnie wyglądało to tak, że sobie zapisywałem wszystkie moje gry w formie tekstowej na Dysku Google, więc było mi łatwiej :) Ale był już poruszany tego typu problem - ze strony http://steamdb.info/calculator/ kopiujesz swoje gry, wklejasz np. do Worda (wcześniej chyba do Notatnika lepiej i dopiero stamtąd do Worda), tam sobie segregujesz alfabetycznie, numerujesz - nie ma z tym problemu :)
  • Odpowiedz