Wpis z mikrobloga

Mam papryczki co roku nie dlatego, że je lubię, ale głównie dlatego, że są przepiękne. Już nawet nie tylko owoce, ale same krzaczki. Tu mamy najlepsze combo. Połączenie urody krzaczka (przezimowanej dorset nagi swoją droga) z owocami, który każdy z osobna jest całkowicie inny. Mamy ładną wiosnę tej jesieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#domowasuszarnia #rosliny #ogrodnictwo #papryczki #chili
magnes125 - Mam papryczki co roku nie dlatego, że je lubię, ale głównie dlatego, że s...

źródło: 1

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@magnes125: chcę jeden krzak przezimować, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Przycinasz? Jak często podlewasz? Czy on zgubi liście, czy powinno być cały czas zielone drzewko?
  • Odpowiedz
  • 2
@justypl: Trochę przycinam i zostawiam nieco masy zielonej. Trzymam normalnie w pokoju. Tylko tak udało mi się przezimować. Przesadzanie, trzymanie w chłodzie, to mi się nie sprawdziło. Nie przezimowały mi też te, które mi pies oskubał co daje mi podpowiedź, że trochę liści musi na nich zostać. Podlewam bardzo, bardzo rzadko. Zresztą nawet po liściach widać, że one w trakcie spoczynku tego nie potrzebują. W skrócie - trzymam jak inne doniczkowe
  • Odpowiedz
@magnes125: Właśnie czytałam, żeby przyciąć i oberwać wszystkie liście. Chyba pójdę na kompromis i pozbędę się części. Zobaczę co będzie się działo w trakcie zimowania. Dzięki.
  • Odpowiedz
  • 1
@justypl: Nie obrywaj. Też tak zrobiłam za pierwszym razem i to był błąd. Potem podpatrzyłam jak robią inni tutaj i zostawiłam je normalnie tak jak napisałam. Wtedy wyjszło :D
  • Odpowiedz