Wpis z mikrobloga

Gaźnik to dur aluminium, a dysze to mosiądz, myje się takie rzeczy w zmywarce, patelnie jeszcze trafiają się aluminiowe i myją w zmywarkach, sztuce mosiężne i aluminiowe też bywają, swoją drogą mosiądz jest takim metalem, na którym najkrócej potrafią przetrwać bakterie i grzyby dlatego warto mieć taka zastawę, ale jest ciężka i droga.

Osad w gaźniku masz pewnie ze starego paliwa, nie jestem chemikiem, ale to jest chyba zasada, więc najlepszym środkiem
@eloar tylko taka myjka musiałaby być już większych rozmiarów i mocy. Też o tym myślałem niemniej ktoś mi podpowiedział o zwykłej zmywarce. Najwyżej zrobię test kwasku cytrynowego i zmywarki jak Mirek wyżej opisał
@George_Liquor nie no, te techniczne na allegro będą ok tylko jak będzie mała to rozkładzie gaźnik przed myciem na kawałki. wrzuć aluminiową patelnie do zmywarki, zobaczysz jak będzie wyglądał efekt z gaźnikiem i we wszystkich kanalikach tak będzie
@eloar: myjka ultra dźwiękowa jest najlepsza i dedykowana do tego, ale swoje kosztuje, plus płyn.

zmywarka sobie pewnie nie poradzi, ale nic nie zniszczy.

bez jaja co wy piszecie za herezje, ze zmywarka utleni ci gaźnik ???????? ludzie tam jest woda taka sama jak podczas deszczu, a detergenty mniej agresywne niż na myjni ręcznej gdzie ludzie całe motocykle myją,a nie jeden i silnik w samochodzie.
@krzysztof2033 pewnie dlatego że kiedyś wrzuciłem do zmywarki blok solenoid aluminiowy do wymycia. Uznałem że te detergenty nie są agresywne. Wyszedł w czarnym pyle, parę miejsc miało widoczne delikatne wżery, kanaliki były pełne tego czarnego pyłu, czyli tlenku glinu. Środowisko w zmywarce okazało się zbyt słone i ciepłe. spędziłem sporo czasu na ręcznym czyszczeniu i polerowaniu tego elementu potem.