Wpis z mikrobloga

#wojna #gielda #izrael
Wojna na Ukrainie, sojusz Rosji z Iranem, sojusz Chuin z Rosja, przewroty w Afryce, inwazja emigracyjna na Europe, zestrzelenie tureckiego drona przez US, Turcja grozi odwetem, atak Hamasu na Izrael
Hezbollah ma dolaczyc do ataku, byc moze rowniez oficjalnie Iran

Normalizacji stosunkow KSA z Izrealem nie bedzie po tym ataku

To wszystko globalna rozgrywka
Globalny Zachod pod przewodnictwem Ameryki, panstwa demokratyczne, kontra autorytaryzm
Autorytaryzm jest zagrozony przez demokracje, bo pokazuje ludziom trzymanym pod butem, ze demokracje sa lepsze, szczesliwsze, bogatsze

Gra rozgrywa sie o surowce, weglodowodory, ale tez inne kopaliny, ktorych jest duzo w Afryce miedzy innymi.

Stany sa rozciagniete miedzy Ukraine i Tajwan, a teraz jeszcze dojdzie bliski wschod

Ciezki przemysl jest w Chinach, Zachod wyrzucil przemysl bo byl za drogi u siebie

Zachod musi sie obudzic z letargu.
  • 12
Wielkie mi halo, paru bojowników wykorzystało chwilowe zamieszanie w Izraelu i poczuło siłę. Izrael dostanie teraz przyzwolenie na zrównanie z ziemią całej strefy Gazy, kilka dni i nie będzie już żadnej wojny w Izraelu, a żaden Iran do wojny nie dołączy, bo Izraelska armia jest tak potężna, że Iran by się z takiej wojny nie podniósł. Teheran nie podniesie łba tak długo, aż nie opracują broni jądrowej.
@macan w pierwszej kolejność nasuwają się takie wnioski, ale z drugiej strony, Hamas tez jest tego świadomy, wiec skoro sobie pozwolili na tak dużo, to może jednak maja jakiegoś asa w rekawie i np. są dogadani z Hezbollahem, zobaczymy
@wersalski_kasztaniQ: jakby mi płacili, to bym ich więcej pisał, niestety jestem biednym gojem, ale prawda jest taka, że Palestyńczycy nie mają żadnych szans z armią Izraela.

Jedynym powodem, dla którego żydzi nie wybili ich co do nogi jest opór zachodu, który teraz słabnie
@wersalski_kasztaniQ: znam historię powstania Izraela, uważam że Żydzi robią Palestyńczykom holocaust, nawet obecnie wypierniczaja w powietrze całe wieżowce w odwecie za atak, ale nikt mi nie wmówi, że kilkuset bojowników z kalachami i RPG mogą wygrać wojnę z armią Izraela, która zaoralaby w mig większość armii świata
@151346136: czyli szort?
Mimo tego że do poniedzialku będzie na bliskim wschodzie pozamiatane?
Za dużo szumu publikujesz. Za dużo Internetu.
Tak teraz jest szort bo tak. Nawet publikacje raportów reagują spadkami bo taki jest sentyment.
@151346136: Moim zdaniem to jest preludium. USA jest uwiązane z Chinami, a jej znaczenie na arenie międzynarodowej się rozmydla na rzecz państw z tego rejonu. Nie będę umniejszał stanom bo to dalej jest najpotężniejsze państwo z licznymi przewagami ale dostrzegają to inne państwa i zaczną kontestować swoje interesy. Iran ma teraz najlepszy moment na to żeby aktywnie włączyć się do wojny.