Wpis z mikrobloga

Mirasy,

Szykuję się w pierwszą trasę międzynarodową. Myślę, że mniej-więcej jestem gotowy.

Do tej pory jeździłem tylko lokalnie, więc nie potrzebowałem nic.

Aktualna lista rzeczy, które udało mi się kupić/zebrać:
- gps
- przetwornica
- rozgałęziacz gniazda zapalniczki
- powerbank 20k mah
- zestaw leków (przeciwbólowe, na sraczkę, na zaparcia, na grypę + jakiś voltaren w żelu)
- śpiwór + komplet pościeli
- własny materac 80x200 + prześcieradło
- kuchenka na naboje + 4 naboje
- bańka na wodę 20l z kranem
- sztućce, garnki, miski itp
- kosmetyczka z rzeczami do higieny
- różne ciuchy to wiadomo

Pozostaje mi skompletować:
- torby sportowe - jedna duża na ciuchy, druga mała pod prysznic
- jedzenie (zrobię słoiki żeby nie gotować + coś do kanapek i jakieś jogurty) i woda pitna
- telefon z opcją hotspota + karta sim z internetem na UE
- jakaś gotówka 100eur

Co byście tu dorzucili? Ewentualnie - co byście wyrzucili?

#bekaztransa #zycietruckera
  • 19
zgrzewka rivivy z dużą nakrętką, woda mineralna, papier toaletowy reczniki papierowe, chusteczki nawilżane, deszczowiec, latarka, maczeta, gaz na niedzwiedzie, suche racje żywnościowe, książki, 4 deski różnej długości, kanister na diesla, szara tasma, gumy z haczykami, 12-pak piwa

śpiwora nie bierz chyba że boisz sie że webasto wysiądzie, przy normalnej temp 10-15 stopni bedzie za ciepło, materaz jeżeli łóżko jest wyleżane też sie nie sprawdzi chyba że dasz coś twardego pod spód, ale
@Pawelwmd: kubeczek termosik, kawkę herbatę
I jak pracodawca nie zapewnił to mogą się przydać buty z noskiem kamizelka i może spodnie robocze, rękawice na zakładach wymagane, a i przy wymianie koła też się przydadzą.
W samochodzie sprawdź kompletność opłat drogowych na kraje i ich obsługę.
Nie zapomnij po przekroczeniu granicy zrobić kraju rozpoczęcia.
I szykuj się na #!$%@? parkingi na zachodzie po 17 planuj miejcie postoju już w połowie dniówki ale
@Fejteu: Cenne uwagi. Jak to jest z tym krajem rozpoczęcia? Od razu jak w Świecku przekroczę to robię wpis manualny?
Z tego co mi wiadomo to na koniec dnia robię kraj zakończenia i ewentualnie na początek drugiego dnia kraj rozpoczęcia.
@Pawelwmd: podczas pauzy tak jak mówisz
A po przekroczeniu granicy pierwszy parking najlepiej, z resztą będziesz widział jak zajeżdżają na hura.
Zasadniczo minuta na młotkach wbijasz kraj rozpoczęcia i jazda dalej, niektórzy minuty mie pilnują.
No i u Niemca masz fotoradary na autostradach i przewoźne też są i do tego odróżniają ciężarówkę od osobówki więc lepiej pilnować ograniczeń i nie puszczać się z górki bardzo, a gdzie one są to pytaj
@Fejteu: trochę patologia specjalnie zjechać żeby manualny zrobić, a z radarami to wiem z pierwszej ręki - kuzyn zaczął kilka lat wcześniej to już kilka mandatów przyjął za śmieszne przekroczenia, np o 5km/h
@Pawelwmd: na poczatek ok, zalezy tez na ile jedziesz, a i tak potem sam dojdziesz do tego co Ci jeszcze potrzebne a co zbedne

sciagnij apke CamSam wersje darmowa i miej wlaczona, ladnie pokazuje fotoradary

i Truck Parking Europe z parkingami, duzo parkingow i stref przemyslowych gdzie wieczorem znajdziesz awaryjnie miejsce