Wpis z mikrobloga

Przeszczep włosów w Turcji FAQ

Lecimy z kilkoma chłopakami z wykopu na przeszczep do Stambułu do kliniki Cayra Clinic na początku listopada. Ja zajmowałem się organizacją takich wyjazdów jak mieszkałem za granicą, teraz prowadzę swoją firmę, która się tym zajmuje. Na początku listopada z chłopakami ja sam będę miał zabieg robiony na sobie (generał norwood atakuje bezlitośnie).

Przybliżę trochę temat samego zabiegu, bo sporo ludzi się interesuje, ale niektórzy nie są tak zaznajomieni z tematem.
Q: Skąd pobiera się włosy na przeszczep?
A: Pobiera się je ze strefy dawczej z tyłu głowy. Nie z pleców, nie z innych dziwnych miejsc, tylko i wyłącznie z tyłu głowy. Pobiera się tzw. Grafty – z 1 graftu mogą wyrastać nawet 4 włosy.

Q: Czy będzie po tym ślad z tyłu głowy?
A: Aspekt optyczny związany z włosami powoduje, że nie widać ubytków nawet do momentu, kiedy utracisz połowę swoich włosów. Strefa dawcza zarośnie i z pewnością pokryje obszar, z którego pobrano grafty.

Q: Jak szybko efekty?
A: Pełne efekty spodziewane są po 12 miesiącach. W praktyce po 3-4 miesiącach efekt jest już bardzo widoczny, z tygodnia na tydzień jest widoczna poprawa. W necie jest pełno filmików w stylu "hair transplant timelapse" itd, gdzie widać dokładnie efekt, o którym mówię.

Q: Gdzie przeszczepia się włosy?
A: Grafty przeszczepia się z tyłu głowy na miejsca z przodu, gdzie znajdują się ubytki spowodowane łysieniem. Odpowiadając z góry, tak, przeszczep włosów zamknie problem zakoli lub łysiejącej korony głowy. Przy bardzo rozległej łysinie, konieczne mogą być dwie sesje. Druga po kilku miesiącach, po regeneracji strefy dawczej.

Q: Trwałość zabiegu?
A: Przeszczepione włosy nie wypadają. Zaleca się stosowanie biotyny, żeby nie wypadała reszta włosów. Jeśli chodzi o minoxidil i finasteryd. Wiem, że to gorący temat. Klinika, z którą współpracujemy odradza Fina – u niektórych powoduje skutki uboczne. U innych natomiast śmiga znakomicie i bardzo wzmacnia efekty. Osobiście po swoim przeszczepie, będę stosował Minoxidil. Co do fina – nie jestem przekonany. Na razie jestem na nie.

Q: Ile trwa przeszczep?
A: Zazwyczaj między 4 a 8 godzin. Znieczulenie miejscowe, w tym czasie oglądasz sobie netflixa, ogólnie czillujesz. Bólu nie czuć. Po zabiegu głowa spuchnięta, nie jest to komfortowe, ale nie jest to też tragedia.

Q: Co po przeszczepie?
A: Przez pierwsze dni trzeba być ostrożnym. Uważać na uderzenia, wstrzymać się ze sportem na kilka dni, również wstrzymać aktywność seksualną. Po 10 dniach znikną ranki na głowie, nie będzie żadnych, nawet małych strupów. Można wrócić do pracy w kilka dni po zabiegu – nie ma z tym problemu.

Q: Ile to kosztuje?
A: Różnie – zazwyczaj między 2000 a 4000 euro. My z chłopakami płacimy po około 2100 – 2300 euro. W cenie hotel 5 gwiazdek, transfery lotniskowe. Oprócz tego kupiliśmy bilety lotnicze – około 1600zł za osobę. Normalna cena w wyjeździe grupowym w mojej firmie zaczyna się od 2500 euro. Dla Wykopków oczywiście rabat. Poza tym jadę też na zabieg dla samego siebie, więc zależy mi, żeby wszystko wyszło tip top.

Q: Ile trwa wyjazd?
A: 3 dni (dwie noce)

Q: Plan wyjazdu w skrócie?
A: Dzień 1: Przylot do Turcji, szybkie badania krwi, czas wolny na zwiedzanie Stambułu.
Dzień 2: Od rana zabieg, później zalecany relaks w hotelu. W Stambule jest bardzo dobre jedzenie na dowóz :)
Dzień 3: Rano wizyta kontrolna w klinice, opatrzenie głowy, przygotowanie jej do podróży, wylot.

Q: Skąd mam wiedzieć, że nadaję się na przeszczep?
A: Niektóre firmy, które organizują takie wyjazdy, mają konsultacje za darmo. U nas też takie coś oczywiście jest. Podsyłasz zdjęcia głowy z przodu, tyłu, boku i góry. Twarz jak chcesz to zamaż. Zdjęcia idą do kliniki, zespół medyczny odsyła wyniki analizy. Dostajesz jasny obraz sytuacji jak widzą plan działania w Twojej sprawie i od razu wiesz na czym stoisz. Konsultacja za darmo, nie jest wiążąca, sądzę, że warto skorzystać.

Nie ukrywam, że osobiście odliczam dni do swojego zabiegu. Termin jest super, bo na wiosnę będą fajne efekty. Cayra Clinic istnieje 11 lat – to nie jest zabieg w piwnicy u Alibaby.

Jeśli są pytania – zapraszam do zadawania. Tutaj lub jeśli ktoś woli omówić swoją sprawę indywidualnie, zapraszam na priv. Lecimy na początku listopada, czasu mało, ale jeśli ktoś jest mocno zdeterminowany, to jedno albo dwa miejsca powinny się znaleźć. 1-3 listopada, wylot z Warszawy. Mamy terminy następnych wyjazdów grupowych, dla normalnych klientów "z ulicy", ale dla Wykopków zawsze będą preferencyjne warunki.

Służę pomocą i swoją wiedzą w temacie.

#przeszczepwlosow #turcja #zakola #lysienie #podroze #finasteryd #minoxidil #przegryw (ostatni tag tylko i wyłącznie ze względu na niezwykle duże zainteresowanie tematem i z niewiadomych powodów częste tagowanie tego problemu)
Mrukszachowy - Przeszczep włosów w Turcji FAQ

Lecimy z kilkoma chłopakami z wykopu n...

źródło: prze

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz