Wpis z mikrobloga

@Romska_Palo_Ul_Laputa: Kiedyś było ich więcej na wykopie. Obecnie jakiekolwiek treści o katolicyzmie to te antykościelne nawet nie antyreligijne, nawet gimboateuszy jest mniej. Nikt też zbytnio nie próbuje dyskutować nad sensownością wiary itp. Ludzie z pod tagów #konfederacja i #pis (kiedyś byli też nieironiczni pisowcy xD) często mają w dupie Kościół i popierają go tylko bo tradycja, albo pigulkarze coś bredzą o tym że jest potrzebny do kontroli społecznej albo utrzymywania obyczajów.
@Rondo3: no trochę tak jest. Ogólnie znani mi katolicy przeważnie hejtują bezmyślne przesiadywanie przed komputerem, a tym jest w sumie siedzenie na Wykopie ¯\(ツ)/¯
Dodatkowo dorośliśmy i mamy najczęściej kupę roboty w naszych wspólnotach i wielodzietnych rodzinach. Ponadto Wykop to obecnie miejsce toksyczne i wrogie wierze, więc też odpycha. Gdyby się udało zebrać kilka osób zainteresowanych tematem, to może warto byłoby pomyśleć o jakimś tagu i czasem coś wrzucić. Tylko czy
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Też widziałem takie tiktoki,nawet sobie żartują z księży tiktokowych xD, ale może to też jakieś rozwiązanie. Ja oglądam treści młodych katolików i innych denominacji(prawosławni,anglikanie,prezbiterianie) głównie na yt.
@cordianss: Nie jestem, ale kiedyś byłem i dalej jestem zainteresowany kontentem katolickim i ogólnie chrześcijańskim .Znam również wciąż wierzących z którymi zdarza mi się dyskutować na takie tematy jak pasjonaci. Naszły mnie też przemyślenia i konkluzje na temat reprezentacji katolicyzmu na wykopie. Kiedyś tutaj było inaczej