Wpis z mikrobloga

@Wygryw_z_wyboru: nie używać, on jest chyba tłustszy od SSW i docieranie qd1 jest masakryczne. Gorszy od qd1 jest chyba tylko sonax BSD. Weź speed qd, albo inny "szybki qd", np. angelwax qed, będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: tak. Generalnie masz dwa typy quickdetailerów: tłuściochy takie jak QD1, Soft99 Luxury Gloss, Hypnotic Icon, itd, które mają dużo carnauby i odnawiają powłokę ochronną, często dodają głębi, ale minusem jest ciężkie docieranie, mazy, szczególnie na słońcu, oraz quickdetailery "PPZ" (psiknij, przetrzyj, zapomnij): FW Botox, Angelwax QED, czy nieodżałowane Finale - lekkie, szybko odparowujące qd które wystarczy psiknąć, przetrzeć dwa razy fibrą i gotowe, szczególnie pomocne przy waterspotach i przyjemne w
  • Odpowiedz
  • 2
@KHOT dzięki za wytłumaczenie

@klotz mam ceramikę i ppf

Dzisiaj poszedłem do garażu i z uporem pucowalem całe auto, udało się nie pozostawić śladów ale nie powiem, było to dosyć czasochłonne. Nie dość że musiałem walczyć ze smugami to jeszcze z włóknami mikrofibry które przyklejały się do smalcu. Przy odpowiedniej technice i użyciu kilku fibr wszystko zeszło.

Efekt? Auto wygląda delikatnie lepiej niż na początku (mam już ceramikę więc efekt święcenia występował
Wygrywzwyboru - @KHOT dzięki za wytłumaczenie

 @klotz mam ceramikę i ppf

Dzisiaj po...

źródło: temp_file8977452558422547333

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru kurczę to wychodzi na to że po prostu QD na bazie wosków nie lubi się z powłoką którą masz. Do powłok masz quick detailery z ceramic w nazwie i one są proste w użyciu jak złoto zazwyczaj same odparowują. Mają inny skład i nie zawierają w sobie wosków które potrafią mazać się na powłokach. Sprawdź Ultracoat Ceramic Q detailer lub gyeon ceramic detailer. Tych produktów można pół butelki na panel wylać
  • Odpowiedz