Wpis z mikrobloga

Rozmawiam z moim teściem, najtwardszy elektorat PiS.

Mówię mu, że przez PiS jest drożyzna i wysoka inflacja. Staram się logicznie wyjaśnić mówiąc np. o rozdawnictwie czy dodruku pieniądza.

Co odpowiada teść?

"Gdyby rządził Tusk to byłoby jeszcze drożej!"

Do wyborców PiS nie trafią żadne argumenty opozycji. Zawsze powiedzą, że za PO byłoby gorzej.

#inflacja #drozyzna #bekazpisu #wybory #polityka
  • 52
gdzie ten rynek masz? w warszawie?


@Meserole: w tej chwili w chwili obecnej bezrobocie w polsce to jest 5% chyba czyli tyle co nic w dużych miastach jakąkolwiek pracę dostajesz od ręki właściwie w mniejszych miastach tak samo. W 2014 roku bezrobocie wynosiło ponad 10% czasem nawet i pod 15% podchodziło i były to czasy gdzie nawet jak chciałeś wykonywać jakąkolwiek pracę to nie mogłeś bo po prostu jej nie było.
80% ludzi 50+ ma takie poglądy i koniec. Nie zmienisz tego.


@the-dzbankers96: to co z nimi zrobić? Odebrać prawa wyborcze? Czy wojna domowa i młodzi mają zrobić holokaust swoim rodzicom i dziadkom?
@Redicle: podpisuje się pod twoim postem. Ludzie już zapomnieli jak było w 2013 albo 2014 roku bezrobocie 15% i stopy procentowe takie że większość o kredycie hipotecznym i własnym mieszkaniu mogła zapomnieć może ceny mieszkań spadały ale co z tego jak w tamtym czasie dla większości ludzi były nieosiągalne. Z resztą skoro było tak dobrze to na #!$%@? zmieniono tego zbawiciela na ten znienawidzony pis. A odpowiedź jest taka że była
@zeszyt-w-kratke: przynajmniej tama była taka, że można było ją zmienić. Obecnej #!$%@? z grzybnią już nie zmienisz. Tak samo jak Węgrzy nie zmienią już Orbana a Białorusini Łukaszenki.
@emyot2: jesli chodzi o inflacje, to glowny wplyw na nia mialy ceny energii i dodruk pieniadza w ramach tarcz antycovidowych, ktore popierala prawie cala opozycja. wiec tak, za po inflacja bylaby bardzo podobna, jest mozliwe ze troche mniejsza lub troche wieksza.

jesli tego nie kumasz to jestes glupszy niz ludzie, ktorych uznajesz za glupszych od siebie
Z kim nie gadam zawsze konczy sie to stwierdzeniem, nie ma na kogo zaglosowac.


@shogu: gdybys wstał rano z chęcią wejścia do polityki na czele "partii przyzwoitych ludzi", to ile osób ze swoich znajomych/otoczenia wziałbyś do swojej drużyny? Wybrałbyś tylko takich kryształowo uczciwych, czy nie odrzuciłbyś oportunistów?
@eustach: w punkt. Ja przeżyłem i AWS i SLD, potem Tuska, teraz PiS. I dopiero teraz, gdy PiS, żyję godnie. Nie boję się zmiany władzy, bo dla mnie to bez znaczenia, ale jednocześnie robi mi się smutno, gdy o tym myślę. Czemu? Bo oczywistym jest, że #!$%@? z PO uwalą WSZYSTKIE większe i średnie inwestycje, przestaną nas zbroić, pozrywaja kontrakty, o atomie też będziemy mogli zapomnieć. Potem wjedzie to #!$%@? klimatyczne.
80% ludzi 50+ ma takie poglądy i koniec


@the-dzbankers96: mój znajomy 30 lat pisowiec jest taki sam. Jak już go przycisniesz faktami, linkami i zdjęciami pokazującymi, że pis go rucha w dupe i robi odwrotnie niż zapowiadał to jedyne co powie

a myślisz, ze platforma byłaby inna?


i cześć, pogadane
nie żebym bronił pisu, ale na całym świecie ludzie zostali oskubani z oszczędności poprzez inflacje, nawet w usa miałeś prawie 9%. To są dużo bardziej skomplikowane procesy niż to że Jarek kazał odpalić drukarkę. Wyśmiewanie teścia i mówienie że głupi bo nie rozumie że to wina pisu to troche XD i pokazuje jakim ignorantem jesteś.


@eustach: I łamanie konstytucyjnych praw do prowadzenia działalności w covidzie, rozdmuchany socjal na ok 100mld rocznie,
@andrzejpetr: Ok to zastanów się czemu w pozostałej części świata też inflacja wywaliła w kosmos w latach 21-22 np. indiach ? Też miał na to wpływ socjal z polski ? Socjal, afery, korupcja, skomplikowane prawo podatkowe są w polsce od lat, czemu dopiero teraz mamy wzrost inflacji ? Leje na pis ale nie ponoszą całej odpowiedzialności za to że mamy inflację jaką mamy.
@emyot2: to samo mam u siebie. Wiozłem dwóch pisowców i się odpalili na plakat PiS=Drożyzna, że ooo za Tuska to byłaby drożyzna xD Ja już nawet nie komentuję tego bo to taki fanatyzm, że nieważne co by zrobili i tak na nich zagłosują, bo mają wbite, że Tusk sprzeda Polskę.
"Gdyby rządził Tusk to byłoby jeszcze drożej!"


@emyot2: Ja na to mówię, że Tusk już rządził i wiemy co by było, bo za poprzednich rządów była deflacja, mimo jeszcze większego kryzysu.

Dobrym argumentem jest też to, że w 2015 zadłużenie wynosiło 877 mld złotych (25 lat rządów), a PiS w 8 lat dobił do 2 bilionów.

Można też wspomnieć o tym, że w 2024 bokiem, poza kontrolą parlamentu jest zaplanowane do