Wpis z mikrobloga

Kolejne ploteczki! Tu facet sugeruje, że Nintendo Switch będzie zbliżone wydajnościowo do PlayStation 5 co jest oczywistą bzdurą. Z dość wiarygodnego przecieku od samej Nvidii wynika, że następca Switcha będzie również na układzie z rodziny Tegra. PlayStation 5 ma ponad 10 teraflopów nie istnieje tak mocny układ z rodziny Tegra, który mógłby z tym konkurować. Poza tym Nintendo raczej nie zdecyduje się na pójście w wydajnościową topkę bo cena konsoli będzie musiała być znacznie wyższa. Co w oczywisty sposób koliduje z sukcesem sprzedażowym.

A co wy o tym sądzicie? Switch 2 będzie na tyle mocny by uciągnąć tytuły obecne również na PlayStation 5 przy zachowaniu jakiejś sensownej jakości?

  • 8
@OlFunkyBastard jest wątpliwe, że pod względem teraflopów będzie zbliżone do PS5 ale jeżeli prawdą okaże się, że obsłuży DLSS(a to może być prawdą z uwagi na chip nvidii) to pod względem jakości grafiki już może się zbliżyć. Albo chociaż pozwoli odpalić współczesne tytuły na tym sprzęcie przenośnym.
@OcelotEater: obsługa DLSS jest pewna o ile nie zmieniły się plany co do wykorzystania chipu Nvidii. Jednak DLSS nie jest rozwiązaniem idealnym. Bazowa rozdzielczość renderowania też musi być odpowiednio wysoka bo jak to mawiała moja świętej pamięci babcia z gówna bicza nie ukręcisz. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@OlFunkyBastard: Jedyna sugestia jaką ja widzę to taka że S2 będzie na tyle mocny że będą w stanie przeskalować w dół gry i wypuścić równocześnie i na tą platformę. Co nie znaczy że będą równe wydajnościowo.
Natomiast Moc to coś czego Nintendo potrzebuje w swojej konsoli tak bardzo jak nigdy wcześniej. Nie zdziwię się jeśli S2 będzie pierwszą konsolą w ich historii sprzedawaną poniżej kosztów tylko po to żeby zbudować bazę
@OlFunkyBastard: raczej nie ma szans, chyba, że odkryli jakieś sztuczki dzięki którym gry faktycznie wyglądają lepiej niż w rzeczywistości powinny... z Nintendo wszystko możliwe, ale na pewno będą jakieś kompromisy i o ile te same tytuły mogą pojawiać się na obu konsolach, to na pewno nie będzie można ich porównywać 1 do 1.
@OlFunkyBastard Jeżeli umieszczą bebechy w Docku, to dlaczego by nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem w sumie ciekaw, czy dołączą do obecnego wyścigu hanheldów, czy w dalszym ciągu pod tym względem będą kontynuowali swoją specyficzną politykę. Jeżeli podejmą rękawice, to jestem ciekaw, jak długo taka konsola pociągnie na jednym ładowaniu przy najbardziej wymagających tytułach.

Ja z kolei najczęściej natrafiałem na przecieki sugerujące, że switch 2 będzie zbliżony specyfikacją
@OlFunkyBastard: Co to za pierniczenie jak newsy z gry-online. Przecie już dawno blizzard (i chyba ktoś jeszcze) sprzedał info że to będzie moc ~ps4. Dodając do tego DLSS (nie oszukujmy się, musi to być), jest spora szansa na ogrywanie nowości i na switchu. Przynajmniej do premiery nowej generacji konsol.