Wpis z mikrobloga

Tydzień temu pytałem was o skorygowanie mojego planu na siłownie. Wziąłem do serca uwagi niektórych i proszę jeszcze raz o rzucenie okiem na moją rozpiskę. Chcę ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu (poniedziałek-środa-piatek-niedziala, lub poniedziałek-środa-sobota). Dopiero zaczynam ćwiczyć na siłowni, tak więc split mnie nie interesuje. Zastanawiam się nad podzieleniem tego na trening A i trening B, ale tutaj jest problem że czasem chodzę na siłownie 4x w tygodniu, czasem 3x...

Nogi:

---> przysiady ze sztangą 4s (10-8-6-6, z każdą serią zwiększam obciążenie)

Plecy:

---> podciąganie na drążku podchwytem (zależy mi bardzo na wzroście ilości podciągnięć podchwytem, aktualnie podciągam się 12 razy, docelowo chciałbym 20) 3serie, ile dam radę powtórzeń

---> martwy ciąg jak się nauczę

Klatka:

---> wyciskanie na płasko 4 serie (10-8-6-6, z każdą serią zwiększam obciążenie)

---> Rozpiętki 4serie, tak samo

Barki:

---> wyciskanie żołnierskie 3 serie (10-8-6)

---> arnoldki 3 serie (10-8-6)

---> OPCJA: szrugsy 3 serie

Triceps:

---> prostowanie ramion na wyciągu 3s (10-8-6)

---> uginanie hantelek za głową 3s (10-8-6)

Biceps:

---> modlitewnik 3s (10-8-6)

---> uginanie hantelek 3s (10-8-6)

Coś o mnie: Ektomorfik, 19 lat, 177cm wzrostu, 67kg wagi, przez pierwszy 1-2 miesiące nie chce stosować suplementacji, typ: "wpieprzam wszystko i nie tyje".

#roknasilowni #silownia #mikrokoksy
  • 11
@parathormon: brakuje mi tu trochę podstawowych ćwiczeń. Np. w treningu pleców bym dał wiosłowanie sztangą, nauczysz się techniki i przy okazji poprawisz chwyt. W treningu na biceps daj koniecznie uginanie przedramion ze sztangą i najlepiej wykonuj je przed modlitewnikiem (który ja bym dał na końcu). W treningu na klatę darowałbym sobie na razie rozpiętki, a skupiłbym się na ćwiczeniach bardziej budujących mięśnie niż je rozciągających. Zrób wyciskanie hantli na skosie w
@parathormon: Czemu koniecznie chcesz robić zawsze 10 - 8 - 6? Nogi - 1 ćwiczenie, biceps i triceps 2 ćwiczenia. Fuck logic. A nie możesz ćwiczyć poniedziałek, sroda, piatek, niedziela, wtorek, czwartek, sobota? Czyli co drugi dzień, tak by było optymalnie. Poza tym wywal izolacje, czyli rozpiętki, modlitewnik i prostowanie ramion na wyciągu. Zamiast tego zrób wyciskanie na skosie, wyciskanie francuskie i uginanie ramion ze sztangą łamaną/prostą.