Wpis z mikrobloga

Hej #zaufanatrzeciastrona #niebezpiecznik czy pojawiły się może w ostatnich dniach/godzinach jakieś informacje na temat wycieku danych z #millenium #bankmillennium lub #apple #iphone #allegro ?
Gdyby nie system zabezpieczeń w Banku Millenium straciłbym dziś spore pieniądze, ale na szczęście po 2 zaakceptowanych transakcjach w ciągu kilku sekund, wszystkie następne próby zostały zablokowane przez Bank. Mimo wszystko po przeliczeniu z € na PLN wyszło, że skrojono mnie na 150zl i teraz wszystko kwestia rozpatrzenia reklamacji czy Bank zwróci mi te pieniądze czy nie.

OPIS SYTUACJI:
Siedziałem w wannie i czytałem coś na telefonie, kiedy z góry zsunęła mi się belka z informacją z Millenium, że ściągnęło mi 16,55€ z opisem, jak na zrzucie, a za sekundę drugie takie samo powiadomienie (NIE MAM tiktoka na telefonie!). Zamurowało mnie i biegiem do aplikacji żeby blokować kartę, ale w tym samym czasie przyszły 2 smsy z Millenium jak w komentarzu. Od razu przez aplikację Banku zadzwoniłem na infolinię, Pani zablokowała kartę na stałe i poinformowała, że są to transakcje internetowe bez użycia karty i czy dzieci mają dostęp do karty Oczywiście nie mają, bo portfel wiecznie w kieszeni i nawet, idąc się kąpać miałem go ze sobą w spodniach, więc w momencie jak przychodziły powiadomienia, to karta była ze mną w łazience.
Próbowaliśmy dojść z osobą na infolinii, co się mogło wydarzyć, ale ja użyłem tej karty wyłącznie jeden raz do płatności internetowej (poprzez #applepay ) w zeszłym tygodniu, wpłacając pieniądze na #allegropay poprzez płatność karta z “wallet” w iPhonie (zawsze robiłem to blikiem, ale tym razem chciałem sprawdzić inną metodę - znam ją od dawna, bo używałem kiedyś w ING). Poza tym nigdy nie używałem tej karty do płatności w necie, nigdy nie podawałem nr tej karty, cvv itd.nikomu nigdzie! Od tego mam na starym koncie ING kartę kredytową z limitem na 500zl i tam płacę za wszystkie transakcje internetowe i mam ją podpięta do paypala.
Ogólnie tej karty z Millenium nie wyciągam nawet z portfela, bo wszędzie płacę iphonem, ale jest to wtedy rejestrowane, jako fizyczne użycie karty, a nie transakcja internetowa.

Dlaczego pytam o allegro, apple i Millenium?
No kasę ukradziono mi z karty Millenium, biorąc pod uwagę, że jedyną transakcje internetową zrobiłem iPhonem, przez applepay, z kartą przechowywaną w “wallet” i dotyczyło to transakcji na Allegro, to ja nie mam innych tropów. Dodatkowo zastrzegłem jeszcze dowód osobisty przez #profilzaufany i jutro idę na #policja zgłosić kradzież.

Może miał ktoś podobną sytuację i jest w stanie mi jakoś pomóc, doradzić, znaleźć źródło wycieku. Bo jestem przerażony, że względu na to, że jestem uczulony na punkcie bezpieczeństwa, a jednak padłem ofiarą złodzieja i chciałbym wiedzieć, gdzie popełniłem błąd.
W miarę możliwości wyplusijcie żeby ostrzec innych.

#bezpieczenstwo #prawo #kradziez #banki #bank #oszukujo
chozi - Hej #zaufanatrzeciastrona #niebezpiecznik czy pojawiły się może w ostatnich d...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 15
  • 0
@Docent_Jan_Mula mam służbowego Samsunga, ale na nim poza audioteka, której słucham w aucie i janosikiem, nie mam nic prywatnego.
Ja już nawet na iPhonie sprawdziłem czy nie mam jakichś subskrypcji czy innych dziwnych aplikacji, ale nie ma nic. Wszystko dawno wygasłe z aplikacji, których nie używam.
czy dzieci mają dostęp do karty Oczywiście nie mają, bo portfel wiecznie w kieszeni i nawet, idąc się kąpać miałem go ze sobą w spodniach, więc w momencie jak przychodziły powiadomienia, to karta była ze mną w łazience


@chozi: oh you sweet summer child. Takie dane spisać / zrobić fotkę telefonem to moment i myślenie, że apple pay jest dziurawe, a ktoś na lewo kupuje coś z tiktoka na kradzionych kartach
  • 1
@Hershel @BetonowePlacki @Jcdx
Ehhh, ja wiem, że najlogiczniejsze wydają się najprostsze rozwiązania, ale ja dokładnie sprawdziłem na czym polega płatność w tiktoku (przecież to darmowa aplikacja) i można to zrobić tylko w 1 sposób - dać komuś “prezent” na lajwie. Żeby dać ten prezent trzeba swoje konto doładować wirtualnymi monetami. Następnie takie monety wysyłasz, jako “datek” komuś, kto prowadzi live. Potem taka osoba, która te wirtualne monety dostanie, może je spowrotem spieniężyć.
@chozi: Z reguły problem jest zupełnie gdzie indziej niż tam, gdzie go szukasz - wyciek z Allegro, Apple Pay czy Millennium to byłyby setki zgłoszeń na minutę, a nie jedno :) Jeśli używałeś tej karty do jakichkolwiek płatności- przede wszystkim fizycznych, wystarczy jedna transakcja w sklepie, restauracji, bankomacie, szczególnie poza Polską, w trakcie wakacji itp. to ktoś mógł skopiować jej dane, zapisać, poczekać i użyć, często po wielu miesiącach, by trudniej