Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad #tesla 3 LR i mam pytanie dotyczące finansowania. Chciałbym skorzystać z programu "mój elektryk" ale rozumiem, że kwota maksymalna netto to 225 tyś ale tutaj by nie było problemu ponieważ mam firmę i chciałbym też odliczyć 50% VAT więc z tego co już wyczytałem wtedy ten typ łapałby się do programu. Pytanie mam jednak inne, a mianowicie co z dodatkami? Głównie chciałbym dobrać sobie kolor ten za 9k więc po podsumowaniu wyszłoby około 250k brutto za cały samochód. Nie wiem czy dobrze to liczę ale jeżeli VAT to 20% (żeby wyszły ładniej liczby) i odliczymy z tego 50% to wychodzi 25k co po odjęciu daje właśnie te 225k, coś pominąłem czy teoretycznie wszystko się zgadza i by się łapał? #samochodyelektryczne #leasing
  • 30
@Riiuku: Jeżeli zmieścisz się do 248206.27 BRUTTO (przy odliczeniu 50% VAT). to złapiesz się na dotacje. Dotacje albo możesz dostać przelewem, albo mogą być ujęte jako opłata wstępna. Jak coś to podbij na PW. Sam chce zamówić TM3LR ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Riiuku: Jeszcze dodatkowo takie rzeczy jak hak czy rozszerzenie autopilota możesz dokupić "potem" na FV. To też spoko opcja w Tesli właśnie pod kątem dofinansowania i sposobu odliczeń KUP.
@tandeta: Odpowiem za kolegę. Sam kupiłem 3 Performance. 560L tył + 88L frunk to nie jest tak mało - OK jest nieustawne, więc trochę tetris trzeba mieć opanowany. Mam dwójkę dzieci i jakoś daje to radę, w refreshu znaleziono jeszcze jakieś 31l więcej nawet pomimo 2 subwooferów (594l + 88l). Y oczywiście będzie lepszym rodzinnym samochodem, ale wizualnie dla mnie jest nie do wzięcia - przesiadłem się z kilku generacji Hondy
@Technolust: dzięki za odp.
A jako samochód do wożenia 2 fotelikowych dzieciaków, głównie robione trasy miejskie plus weekendy wypady podmiejskie polecilbys model3? Drugi samochód to spalinowy kombi.
@tandeta: Ja myślę, że to jest główny target - z tyłu przy fotelikach dla dzieci, na pewno jest więcej miejsca niż w Accord VI czy VII. Co prawda fotelik mam póki co jeden, ale już niedługo będę potrzebował drugi i nie widzę problemu. Trasy miejskie + podmiejskie to chyba także idealny target (spory zasięg przy takich przejazdach).
Ja mam 30km do pracy w jedną stronę i na 20 calach Pirelli Pilot
  • 0
@OptiFinance podeślij proszę ofertę leasingu. Jeszcze dopytam dla pewności bo wciąż średnio rozumiem :D z 50% VAT i chcąc kupić wersję LR możemy tylko wybrać w kolorach do 6k? Rozumiem, że inne rzeczy jak opony itp można już kupić osobno ale kolor musimy wybrać odrazu a kurcze podoba mi się ten za 9k który po podliczeniu będzie kosztował właśnie jakieś 250k :/
@tandeta: To nie ma większego sensu, na ubezpieczenia wpływa ponad setka czynników. Przykładowe oferty u naszych klientów:
6250 PLN za 336500 PLN SU, tj. 1,8% za pakiet
6400 PLN za 186278 PLN SU, tj. 3,4% za pakiet
7700 PLN za 205990 PLN SU, tj. 3,7% za pakiet
Póki się nie przeliczy, to nie da się oszacować składki, a patrzenie ile płaci ktoś inny nie ma absolutnie najmniejszego sensu. Ale składki raczej
@Riiuku @Jastrzi @poison101

"W związku z rozliczeniem pierwszej opłaty leasingowej zgodnie z tym § „Rozliczenie pierwszej opłaty leasingowej z Dotacją” ponosimy dodatkowe koszty związane z obsługą Umowy. Ryczałtowa wysokość tych kosztów będzie wynosiła 7,5 zł netto za każdy tysiąc złotych kwoty pierwszej opłaty leasingowej pokrytej z Dotacji ustalonej zgodnie z zasadami opisanymi w pkt 2 i za każdy rozpoczęty miesiąc kalendarzowy. Opłatę będziemy Ci naliczać począwszy od miesiąca, który przypada po miesiącu
OptiFinance - @Riiuku @Jastrzi @poison101

"W związku z rozliczeniem pierwszej opłaty...

źródło: obraz_2023-10-06_130211439

Pobierz