Wpis z mikrobloga

Istnienie komisji wyborczych nie oznacza istnienia oficjalnych stosunków dyplomatycznych


@Lwke: ale tu przecież nie chodzi o samą komisję wyborczą, a jej lokalizację:
kraj - tajwan

kraj - określony obszar stanowiący całość państwową; państwo, ojczyzna,
@Deska_o0 "kraj" i "państwo" to dwie różne rzeczy. Kraj to termin kulturowy, państwo to termin prawny. Poza tym nawet gdyby na tym dokumencie widniał napis "państwo", to nie sprawiałoby to, że Polska oficjalnie uznała niepodległość Tajwanu, ponieważ do formalnego uznania potrzebna jest uchwała parlamentu
Poza tym nawet gdyby na tym dokumencie widniał napis "państwo", to nie sprawiałoby to, że Polska oficjalnie uznała niepodległość Tajwanu, ponieważ do formalnego uznania potrzebna jest uchwała parlamentu


@Lwke: ale ty bierzesz pod uwagę że właśnie z tym problem mają chiny? nie pozwalają nazywać tajwanu krajem, państwem czy innymi synonimami, ma być przedstawiany jako prowincja chin, czy został tak tutaj przedstawiony?
@Lwke: zadałem przeciez pytanie, czy tajwan został przestawiony jako prowincja chin?
Dlaczego więc odpowiadasz na coś zupełnie innego coś co mnie nie interesuje, ani czego nigdzie nie sugerowałem?