Wpis z mikrobloga

Czy kiedyś w star wars albo podobnym scifi (w sensie na pewno w filmach o obcych jest motyw wysadzenia statku aby obcy nie przeżył istniał. Ale bardziej chodzi mi o coś w stylu dwie świadome cywilizacje (strony) walczą i aby zabić im super koks "jednostkę" po tym jak wdarła się do abordażu, jako element strategii) użyto w bardzo dobry sposób idei wysadzenia statku/planety/bazy z super jednostką?

Bo często jak jakaś drużyna wedrze się gdzieś i przebija się przez statek to wiadomo, że go nie uratujesz i go stracisz, czemu nie wysadzić tego statku? I tak go stracisz. A też nie pamiętam aby kiedykolwiek ekonomiczne aspekty zostały poruszane poza tłem fabuły/wydarzeń, czyli zawsze i tak wszystko się nagina pod historię. Więc nigdy nie odczułbym nielogiczności, że imperium czy ktoś inny wysadza jeden ze swoich statków kosmicznych, bo nie ma do tego przywiązania.

#starwars
  • 4
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Takiego konkretnego przykładu to nie znam, ale kojarzę motywy, że albo poświęcają jednostkę (wiecej jednostek) dla osiągnięcia zwycięstwa/ ucieczki/ osiągnięcia przewagi (Expanse, Battlestar Galactica, Gra Endera) albo totalnie na odwrót czyli zły rząd chce wysadzić jakiś obszar (najczęściej atomówką), żeby pokonać wroga pomimo tego, że na tym obszarze jest sporo jednostek albo cywili i liczyć się to będzie ze sporymi stratami. Z takich konkretów to mi przychodzi do głowy
  • Odpowiedz
  • 0
Gwiazda Śmierci zostaje wycelowana w bazę Imperium na Scarif, żeby zatrzymać rebeliantów


@LeVentLeCri: A mi bardziej chodzi o niekonwencjonalną taktykę., np o zniszczenie jednostki. Jakiegoś potężnego Jedi/Sitha czy coś.

Gwiazda śmieci służy do nisczenia planet i ogólnie zabijania wszystkich ludzi i całej instrastruktury która się tam znajduje.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: aha myślałam, że chodzi ci właśnie o to:

wysadzenia statku/planety/bazy


No w każdym razie można powiedzieć, że w ten sposób zostały zniszczone ważne jednostki Rebelii. Inna sprawa, że i tak było już po ptakach, plany Gwiazdy zostały skutecznie przesłane, więc Imperium zrobiło kuku głównie sobie, poświęcając swoją bazę, a przy okazji Krennica.
  • Odpowiedz