Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kupnomieszkania
Mam nietypowy problem związany z kredytem 2%. co jeśli chciałbym wziąć kredyt na 700 tys (200 wkład, 500 kredyt) ale nieruchomość będzie kosztować 750? myślałem aby dogadać się aby mieszkanie kupić za 700 a za 50 nawet umową notarialną czy czym tam właściciel by zechciał kupiłbym całe wyposażenie mieszkania. meble łóżka agd rtv. czy takie coś by przeszło? nikt by nie miał podejrzeń? co się robi w takich sytuacjach?
  • 11
@Mjau: Jeżeli sprzedający się zgodzi, to najlepiej w dniu przepisania własności u notariusza, w zasadzie na chwilę przed, dostaje od Ciebie w kopercie umówioną kwotę, a jeżeli będzie się obawiał, to zawsze można przygotować umowę cywilno-prawną między Tobą a Sprzedającym na jakieś rzeczy ruchome, np. lodówkę, meble itp. Tyle, że trzeba pamiętać, że należy zapłacić od tego podatek PCC-3.
Mam nietypowy problem związany z kredytem 2%. co jeśli chciałbym wziąć kredyt na 700 tys (200 wkład, 500 kredyt) ale nieruchomość będzie kosztować 750?


@Mjau: Przy takiej kwocie najbezpieczniejsze rozwiązanie to zakup oddzielnie nieruchomości i ruchomości, czyli wyposażenia. Banki nie kredytują zakupu ruchomości kredytem hipotecznym, więc takie postępowanie jest w pełni właściwe.
@marcpol dziekuje za informację tez wydawalo mi sie obejscie takiego problemu w pelni satysfakcjonujace. Nawet jesli by trzeba bylo podatek zaplacic od kupionych ruchomości to i tak bedzie to dobra opcja
@Wu70: ale deweloper to chyba nie ruchomości-meble itd bo jednak stan deweloperski tylko raczej nie wiem,garaż drożej sprzeda, nie? bo jak to ugadywać z deweloperem