Wpis z mikrobloga

Dostałem pismo z #ufg za brak ubezpieczenia OC- 1 dzień (12.03.2023r) do zapłaty kara w wysokości 1400 zł. Ubezpieczenie w TUZ wypowiedziałem wcześniej i zawarłem umowę z innym ubezpieczycielem. Zawierając nową umowę sugerowałem się datą starej polisy- w dokumentach widniało, że jest do 12.03.2023, więc zawarłem nową polisę z datą od dnia 13.03.2023r.
Wysłałem do UFG odpowiedź zwrotną, przesyłając polisę z TUZ (na której widnieje, że miałem polisę na wskazany w piśmie dzień).
Po ponad miesiącu czekania na odpowiedź, otrzymałem informację, że TUZ nie potwierdza zawarcia umowy OC na ten dzień.
Próbowałem wyjaśnić sprawę z TUZ, dostałem jedynie odpowiedź, że polisa była do dnia 11.03.2023. Wysłałem im nawet potwierdzenie zawarcia umowy i polisę z datą do 12.03.2023r.- nie chcą mi pomóc wyjaśnić tej sprawy.
Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem? Nie mam więcej pomysłów na rozwiązanie tej sprawy. Termin płatności kary dawno minął. Zabieram się do zapłaty ale chciałem jeszcze się poradzić. Jak żyć w tym kraju :/
#pytanie
#prawo
#ubezpieczenia
#oc
  • 8
@LemonHeaded: Obstawiam że świeżo kupione auto, tak? Prawdopodobnie złożyłeś wypowiedzenie 11.03 a zgodnie z ustawą w przypadku wypowiedzenia złożonego z art 31 (nowy nabywca) umowa rozwiązuje się z dniem złożenia wypowiedzenia a nie na koniec okresu polisy na jaki została zawarta :)

Następnym razem proponuję skorzystać z usług agenta który będzie ogarniał takie sprawy za Ciebie :)

Jeśli nie to odezwij się na priv postaram się sprawdzić co i jak.