Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych którzy najmowali albo najmują pokoje; czy w takim pokoju około 15m2 lepiej żeby była wersalka? Czy takie płaskie łóżko z ikei 160x200?
Bo łóżko wygląda lepiej, ale wersalka jest praktyczniejsza.
Wybieram meble do pokoi które będą wynajmowane i się zastanawiam.

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie
  • 22
@laporte: powiem Ci z niemałego już doświadczenia ze łóżko i raczej 140 a lepszy materac. Ogólnie łóżek się nie kupuje w IKEA bo tam jest strasznie drogo (cena jakość).

Miałem w części pokoi szezlongi albo wersalki a teraz już wszędzie sa lozka, bo ludzie chcieli lozka
@Tiab: wygląda tanio i jest tanie, ale jest z metalu i nie jedna rozowa do niego przykuwałem. True story.

Ciężko to rozyebac. I stelaż w tej polce cenowej jest doskonałej jakości.
Do tego materac przynajmniej 10 cm z wykończeniem z maty kokosowej i można naprawdę kozacko się wyspać. 90% ludzi sypia w gorszych warunkach i mówi ze od kiedy wynajęło pokój to im się lepiej spi.

To jest taki drobiaz, a
wygląda tanio i jest tanie, ale jest z metalu


@programista15cm: dzięki za sugestje, jednak to łóżko absolutnie nie pasuje do wystroju pokoju jaki planuję. Ale dzięki za przypomnienie że nie tylko Ikea istnieje.
@laporte: spoko, znajdź inne z takim stelażem poniżej 1200 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I pamiętaj, że wystrój który się Tobie podoba nie musi się podobać innym.

Lepiej komuś sprzedać ze sie dobrze wyspi, no ale co ja tam będę pierdylil, w końcu ledwo 12% zwrotu
I pamiętaj, że wystrój który się Tobie podoba nie musi się podobać innym.


@programista15cm: pamiętam :) i jeszcze żadne meble nie są kupione więc wszystko można zmienić.
Dzieki za rady, bo doceniam wartoś wiedzy doświadczonych.
Czy ogólnie nie polecasz wystroju typu "Ikea"?
@laporte: musisz przemyśleć co chcesz osiągnąć, gdzie i jakie masz mieszkanie. Jakiego klienta chcesz przyciągnąć .

Ja np celowalem w osoby pracujące zdalnie. Zapewniłem w każdym pokoju internet na kablu i światłowod 1/1 do mieszkania.
Do tego duże używane biurko w świetnym stanie po likwidacji firmy. Dużo szaf i wygodne krzesło biurowe.

Wystrój jako taki zostaw najemcy. On sobie dobierze dekoracje pod siebie.

Z rzeczy które robią robote to zmywarka, mikrofalówka
@programista15cm: Dzięki, przydadzą mi się te sugestje. Lokalizacje mam niezłą w wojewódzkim, i właśnie chcę celować w najemców na wyższym poziomie, takich którzy chętnie zapłacą za lepszy standard.
@laporte: imho standard musi być schludny i sie wyróżniać akcentami. Sam mam parkiet po renowacji (wyglada szalowo i wyszedł taniej niż panele), hiszpańskie płytki z likwidacji sklepu (kilka półek wyżej niż przecena w Castoramie) ułożone przez architekta (w cenie armatury w obi)

Do tego jeszcze kontakty przy tych plytkach sa takie bardziej dekoracyjne.

Reszta jest zwykła/ tania, a efekt i tak jest wyróżniający się względem wszystkich innych pokoi w tym mieście.