Wpis z mikrobloga

PiS zabija nas powoli
"Za rządów #pis (od objęcia władzy w listopadzie 2015 do sierpnia 2023) średni czas oczekiwania pacjentów na wizytę u lekarza specjalisty w ramach NFZ uległ prawie dwukrotnemu wydłużeniu.
W 2015 średnia z mediany czasu oczekiwania wynosiła 84 dni, a obecnie sięga 164 dni"
Więcej: https://twitter.com/AlicjaDef/status/1707306799919992854
#bekazpisu #bekazprawakow #zlodzieje #zdrowie #polityka
uziel - PiS zabija nas powoli
"Za rządów #PiS (od objęcia władzy w listopadzie 2015 d...

źródło: F7GSDDnW0AAZptJ

Pobierz
  • 19
@uziel: poważnie do kardiologa się czeka ponad 100 dni? Nawet żeby przepisał leki które są przez niego wypisywane co dwa miesiące? Coś mi tutaj nie pasuje xd
Ostatnio do kardiologa zapisałem się w piątek wieczorem na sobotę rano prywatnie w medicoverze
@uziel: bodajże 4 lata temu przed wyborami zrobili sondę, w której ankietowani mieli wskazać sektor którym rząd musi jak najszybciej poprawić/ naprawić. Niemal 90% ankietowanych odpowiedziało że system opieki zdrowotnej. No to się po pisowsku tym zajęli, czego rezultaty widzimy ¯\(ツ)/¯
@DFWAFDS: tak generalnie to dostęp do specjalistów się wydłuża, nierzadko i w sektorze prywatnym się robią kolejki. Choć warto zwrócić uwagę na to że to że warto dzwonić po okolicznych ośrodkach i pytać jakie są kolejki- w jednej przychodzi będzie 3 miesiące, ale w mieście obok może być miesięczna. I też na NFZ- ja ostatnio zacząłem robić usg pacjentom z poradni szpitalnej we wsi 20km dalej, bo w szpitalu na usg