Wpis z mikrobloga

Pamiętam jakby to było przedwczoraj.
Polska, sytuacja identyczna, wybory parlamentarne. Co się zmieniło? Najwidoczniej wiele i dlatego ten wpis.
Wszędzie napieprzano jakie to PO złe i że trzeba je odsunąć od koryta. Nawet w TV głównego ścieku. Bo powody, zmiany których nie akceptowali ludzie, sytuacje które burzyły, wstrząsały.
Co mnie osobiście bardzo budowało na wykopie to sensowne i logiczne podejście (no powiedzmy, w porównaniu do tego co mamy dziś, teraz), że głosowanie na zasadzie przeciwności jest głupie i jak będziesz głosował "przeciwko PO" to mało sensownego z tego wyjdzie. Tłumaczono, namawiano, przekonywano, a gdzieniegdzie nawet proszono: rozumna osobo, nie głosuj przeciwko! w ten sposób niewiele zmieniasz! podejmij rozsądny wybór!
Pamiętam to doskonale bo wtedy wydawało mi się, że nie ma osoby, która mogłaby reprezentować moje zdanie i mój głos mógłby wspierać tę osobę. Pamiętam to doskonale dlatego bo starałem się zrozumieć "jak w gąszczu takiej #!$%@? mam głosować rozsądnie i za razem nie przeciwko, a za kimś". Pamiętam to doskonale bo ostatecznie nie byłem w stanie skłonić się ku komukolwiek, bo niczyj program mnie do siebie nie przekonywał na tyle by całej partii zawierzyć swój głos. Dlatego zagłosowałem na "mniejsze zło", czyli w tym wypadku na kogoś kto nie będzie miał mocy, ale w potencjalnej koalicji z wygranym jakąś moc mógłby mieć i za razem najbliżej byłby moim preferencjom. Nie mówię, że zrobiłem dobrze i że tak sie powinno zrobić. Po prostu tak zrobiłem, przedstawiam fakt. Wygrał co prawda PiS, ale dalej komentarze czy to w znaleziskach czy na mirko nie były w pełni usatysfakcjonowane, bo w końcu wygrało to samo co było wcześniej.
Minęło tyle lat i #!$%@? nie wierze. Zwyczajnie nie wierze. Jakby całe społeczeństwo cofnęło się w rozumowaniu o pokolenia! Broń borze nie chce mówić, że jestem święty czy coś. Jedynie chce zauważyć jak skretyniałe są głosy dziś, teraz, jeszcze na tyle przed właściwymi wyborami.
Agitacja jest kosmiczna. #!$%@? na PiS (nie mowie, że niesłusznie, broń borze!) i za razem wybielanie "że za peło było jednak lepiej". Jestem zdumiony. Nie! Jestem #!$%@? wstrząśnięty. #!$%@?! Ludzie! Czy przez te lata tak daliście się zaszczuć, sprać łeb i cokolwiek, że jedyną alternatywę jaką widzicie to "za wszelką cenę odsunąć PiS od władzy, czyli głosować tabunem za PO!"? Za tą partią, która co najwyżej dostarczy wam #!$%@? w dupę i każe się cieszyć, że to nie PiS? Znowu na PO które było tak #!$%@?, że niektórzy (a jak w głosowaniu wyszło to sporo) chcieli poprzednio je za wszelką cenę odsunąć od władzy?
Jest to oczywiście pytanie retoryczne bo najwyraźniej tak jest. Od tygodnia ciężko czytać mirko bo #!$%@? jest nieziemska, na przemian z żebrotematami z przed 20 lat z 4chana "wciśnij plus i liczba Ci coś powie" albo "cycki cycki cycki" i czasem #!$%@? na konfe (że ktoś to robi z pasji, a nie jest opłacany to ciężko mi uwierzyć, a jeżeli nie to szczerze współczuje, z taką pasją poświęcać czas na partię, która w najlepszym wypadku wejdzie do sejmu...).
Niby chciałem ostatecznie skończyć to na jakimś sensownym podsumowaniu, może nawet wskazówce, daj borze logicznym wniosku, ale najwyraźniej stać mnie jedynie na taką refleksję. Na koniec chciałbym tylko powiedzieć, że to czy zagłosujesz na PiS czy na PO by pis nie wygrał to jeden #!$%@?, w takim samym stopniu przykładasz rękę do tej #!$%@? którą to spowoduje. Granica została przesunięta i wasze "zbawienne" PO z tego skorzysta tak samo jak PiS by korzystał dalej. A patrząc na obietnice wyborcze to gdyby mogli to może jeszcze szybciej by tę granice już przesunęli.
W sumie to nie jest najgorsze podsumowanie.

PS. Gratuluję laureatom na dodatkowy chromosom tym którzy mogą moderować portal tworzony przez użytkowników. Obyście mogli kupić jak najwięcej srajtaśmy za wasze 30 srebrników, bo niedługo wszyscy się nieźle posramy, włącznie z wami bo czy to wygra jedno czy drugie, to wygra te samo zło.

inb4 nie zesraj się, ile dostaleś rubli/euro od po/pis/konf za wpis
nocna nie taguje
  • 20
@KIchaa: celne uwagi, ale nie uciekał bym się do symetryzmu. PiS przez 8 lat miał większość w Sejmie. Obecna #!$%@? jest znacznie większa niż ta w 2015 roku. Zobacz też na wyniki w 2007 i 2011 roku. Patrząc na sondaże nie wydaje mi się żeby obecnie była taka nagonka jak wtedy w 2015. Oczywiście trzeba też brać pod uwagę, że tylko połowie Polaków zależy na tych wyborach a prawie połowa ma
@dlugi-gr przypomnijmy ze dopiero jak dziennikarze to odkryli. Także to nie jest tak że po same z siebie to zrobiło po prostu byli mniej bezczelni niż teraz pis.
@KIchaa: Ja dobrze pamiętam rządy PO, mam 34 lata. Weź nawet nie porównuj tych dwóch partii. Mieliśmy wtedy w miarę obiektywną telewizję publiczną, była kultura wypowiedzi w przestrzeni publicznej. Stabilny wzrost gospodarczy, bardzo niską inflację, dobre stosunki z sąsiednimi krajami. Mogłem sobie zrobić zakupy w niedzielę, a pół pensji nie szło na stare baby i cudze bombelki (swoich nie mam, bo się boje że w przypadku powikłań, partnerka będzie miała problem).
@ZasilaczKomputerowy: Zgadzam się. Ale czy nie uważasz, że jak wygra PO to przebiją jeszcze bardziej PiS bo polska żaba jest już solidnie podgotowana i będzie można jeszcze bardziej nas dymać, czyt. granica absurdu znów się przesunie? Obym tylko nie usłyszał kiedyś że "ku*wa nawet PiS tak nie odpieprzał" ()

PS. Jeśli to nie wynika jasno z mojego postu - nie zagłosuję na PiS, #!$%@?ć ich
to przebiją jeszcze bardziej PiS


@paw39: Nie uważam tak z kilku powodów. W tym momencie ludzie nie są znieczuleni na afery, lecz po prostu zdają sobie sprawę że nic nie mogą z tym zrobić, bo elektorat partii rządzącej jest betonowy. (Prawie)wszystkie instytucje państwowe są w rękach PiS i na ten moment nic się im nie da zrobić oprócz demokratycznej zmiany władzy.

Ludzie, którzy potencjalnie wybiorą KO mają wiele źródeł informacji, a
@KIchaa: ooo, mam takie samo zdanie jak Ty. W sumie szanuje ten wpis bo jest odwazny; każdy Cie tu zje - nie jestes za peło? Ooo, ile za wpis pisiorze i w sumie na odwrot... Ludzie sa zerojedynkowi i widza tylko po albo pis. Wiadomo, ze pis trzeba odciagnac od koryta, ale jak wejdzie po znow do gry to bedzie tak samo, nic sie w tym kraju nie zmieni jak to
@Michalinaaa: Jeśli myślisz że PO będzie robiło to samo co PiS to masz pewnie 19 lat i niestety jesteś pod wpływem propagandy pisowskiej. Wystarczy porównać podstawowe aspekty państwa podczas kadencji Po i PiS, jak pluralizm.
@CzeskaSauna: ja 26 lat skończyłem we wrześniu, więc 8 lat temu mój ojciec Pisowiec był wręcz wniebowzięty, że jego syn akurat zdążył, żeby zagłosować na jedyną słuszną partię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepsze jest to, że on sam mruczy pod nosem ostatnio, że #!$%@? jak tak dalej będą rządzić to będzie #!$%@? nie biznes. Ale zagłosować na inną partię to jakby się wiary wyrzec XD