Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z czego wynika zachwycanie się Japonią przez niektórych ludzi z zachodu? Ci których znam na ogoł są postępowi, liberalni, głosują na lewicę itd (i większość to kobiety). Czy Japonia nie jest przecież strasznie konserwatywnym krajem, z wieloma problemami?
-całkowity patriarchat
-niesprawiedliwe procesy sądowe, oskarżenie = wyrok ("utrata twarzy")
-ogólna hierarchizacja, niesprawiedliwości
-patologiczny rynek pracy
-rasizm, ksenofobia
-autystyczny sposób komunikacji i prowadzenia relacji międzyludzkich
-zakaz pokazywania tatuaży w wielu miejscach
-robienie wielu rzeczy "bo tak trzeba", konserwatywne zwyczaje

Podpytywałem o to koleżanki, w sumie potwierdzają że tak jest (jedna tam była pół roku), ale jak gdyby nigdy nic dalej są zakochane w tym kraju. Nie rozumiem tego. Ja sam jestem lewakiem i Japonia to jest ostatnie miejsce z którym chciałbym mieć cokolwiek wspólnego.

#japonia #kultura #swiat #weeb #pytanie #neuropa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim całkowity patriarchat? Przecież kobiety przynajmniej prawnie są równe mężczyznom. W wielu krajach jest o wiele gorzej. Nie wiem dlaczego o tym się nie mówi, ale w Japonii jest wyższy wskaźnik zatrudnienia kobiet niż w Polsce, a jak możemy mówić, że kobiety u nas są wyzwolone, skoro większość nie jest niezależna finansowo? Procesy sądowe są sprawiedliwe akurat. Sprawa Ghosana to pokazała. Francja się oburzyła i ostatecznie się ośmieszyła, bo wszystkie zarzuty Japonii
@mirko_anonim no i w Japonii pociągać w wielu aspektach - literatura, architektura, manga, anime, język, moda, muzyka czasem. Każdy kraj ma w sobie coś interesującego. Chcesz nagle komuś powiedzieć, że to nie istnieje, bo coś tam?