Wpis z mikrobloga

siema byłem kilka dni w Szwajcarii, i zastanawia mnie czy tylko mnie tak kierowcy lokali wyprzedzają xD jeździłem sobie przepisowo po nieznanych drogach i po milionie zakrętów. a tu cyk lokalny ciśnie rure na zakręcie i wyprzedza ogólnie nie #!$%@?ą się w tańcu , to samo w tunelachj jadę sobie spokojnie prawym pasem a za mną tir i mruga i trąbi mówię o #!$%@? mu chodzi przecież jadę przepisowo chcesz mnie minąć to na lewy pas zjeżdżaj xD

#podroze #kierowcy #auta #samochody #wlochy #szwajcaria #austria #podroze #podrozojzwykopem #podrozujzwykopem #heheszki #turystyka
  • 11
  • Odpowiedz
@Nikczemny_Pomidor: Nie wszędzie. w Holandii na przykład społeczeństwo jest wychowane do przestrzegania wszelkich zasad. Tylko imigranci z maroka albo polski #!$%@?ą po autostradzie. Miałem typa w robocie, co po przyjeździe do holandii w 2 tygodnie na trajektoriach #!$%@?ł 1,8 tyś euro mandatów. Agencja musiała wszystko za niego zapłacić(samochód służbowy), a on im pół roku oddawał xD. Cieszył się za to, że go przynajmniej z roboty nie wyjebią xD.
  • Odpowiedz
  • 0
@janusz90 ogólnie to w Szwajcarii jeżdżą w miarę zgodnie z limitami tj. kilka km/h ponad tak aby nie łapał radary, których jest tutaj sporo. Po 2 krotnym przekroczeniu prędkość(chyba o +30) sypią sie grube kary, łącznie z zabraniem prawa jazdy
  • Odpowiedz
@janusz90: to bardzo częsta sytuacja w CH i AT na krętych górskich drogach. Ja zakładam, że to lokalsi wiedzący że tam nie ma radarów ani patrolów policji. Inna sprawa czym oni się zabierają za wyprzedzanie? Mają mocne silniki i idzie im to sprawnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@yale: nie no zwykłe samochody jakieś audi czy bmw , natomiast nie rozumiem ludzi w tirach jedziemy tunelem prawym pasem legitnie, zgodnie z przepisami a ten nam mruga i trąbi xD
  • Odpowiedz
@janusz90: Długimi dostaje się zwykle jak jedziesz poniżej limitu (np 75 w 80). Skoro poganiała cię ciężarówka to raczej nie jechałeś zbyt szybko. Ludzie raczej nie przekraczają bardzo prędkości, szczególnie w miastach i tunelach gdzie jest najwięcej fotoradarów.

Na górskich drogach uprzejmie jest zjechać i przepuścić kogoś kto szybciej jedzie, przeważnie są to ludzie w sportowych autach lub lokalsi. Jak nie mam ochoty jechać szybko to sam też zjeżdżam i puszczam
  • Odpowiedz
  • 0
@NissanZ32: no może i jechaliśmy ciut poniżej limitu na pewno nie 10 kilometrów poniżej, w każdym razie dosyć ciężko się jedzie powyżej czy nawet z limitem na drodze gdzie się jest pierwszy raz w życiu xD
  • Odpowiedz