Wpis z mikrobloga

Hej. Wracam po tygodniu z delegacji a zona w tym czasie odebrała tego rządowego laptopa ze szkoły. Mówiłem jej jakiś czas temu że go nie odbieramy ale poszła za namową innej matki z klasy. No ok, trochę mi wstyd. Patrzę w umowę i w zasadzie nie ma tam informacji po co ten laptop. W paragrafie 4 jest taki zapis że uczeń ma okazać laptopa w szkole jeśli zaistnieje taka potrzeba. Pytałem się żony czy na przekazaniu coś dyrektorka mówił o przeznaczeniu tego sprzętu to podobno powiedziała że kazali laptopy przekazać więc przekazuje.
Się pytam po co to? Może ma ktoś większa wiedzę jakie jest przeznaczenie tego laptopa?
Mam nadzieję że nie każą dziecku nosić go do szkoły codziennie bo i tak ma wypchany do granic możliwości plecak 30 litrów.
Jak na razie to pudło nawet nie rozpakowane zostało wrzucone za szafę - mój syn i tak ma swój komputer stacjonarny i laptopa.
Jeśli chcieli tym kupić nasz głos to się nie udało.

#pis #wybory #komputery #kielbasawyborcza #wybory2023
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieludzki666: no ale jak mają dzieciaka ukarać za teoretyczną sprzedaż laptopa?

Nie mogą, więc regulamin też zapewne nic o tym nie mówi. Z resztą kto miałby za to odpowiadać? Nauczyciel? Czy laptopy to własność szkoły? Tez nie...

I rozumiem o czym mówisz, i tak to jest dramat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@nieludzki666: jak ja chodziłem do technikum to zabroniłem rodzicom kupować książki i powiedziałem, że i tak nie będę ich nosić. Jeden zeszyt do kilku przedmiotów. Problem z ciężkim plecakiem rozwiązany.
  • Odpowiedz
@nieludzki666:

Się pytam po co to? Może ma ktoś większa wiedzę jakie jest przeznaczenie tego laptopa?

Jeśli chcieli tym kupić nasz głos to się nie udało.


Sam sobie odpowiedziałeś. A jak chcesz oficjalnej odpowiedzi to szukaj tego w KPO pod kompetencjami cyfrowymi
  • Odpowiedz
@nieludzki666: umowę można anulować nikt wam tego sprzętu na siłę nie chce wciskać idź do dyrektorki oddaj kompa oddaj umowę i powiedz żeby sobie to w buty wsadziła albo grzeczniej że żona się pomyliła i lepiej niech tego lapka dostanie jakaś bardziej potrzebująca rodzina
  • Odpowiedz
@nieludzki666 Twoje dziecko chodzi do szkoły w Ugandzie że ma tak wypchany ten plecak? U nas w szkole dzieci mają szafki i tam mają wszystkie rzeczy schowane a w plecaku mają tylko picie, śniadaniówkę, piórnik, co któryś dzień strój na WF.
  • Odpowiedz