Wpis z mikrobloga

Nie kupują, a czeka się pół roku w kolejce xD


@maximilianan: Na tesle się już w ogóle nie czeka, dostępna od ręki, tylko trzeba oczekiwać na dowóz z fabryki. Za to na wiele benzyn czy diesli trzeba czekać, o ile w ogóle można jeszcze zamówić.

A co do samej Izery, przecież ten samochód i tak nigdy nie miał powstać, to tylko kolejna inwestycja w którą wpakowało się publiczne pieniądze i kto
  • Odpowiedz
@maximilianan: no chyba nie do końca. Audi Etron można obecnie dostać od ręki w cenie nawet w okolicach 180tys, ale to modele powystawowe. Id4 podobnie. Megane etech były wersję salonowe po rabatach w okolicy 140 tys.. kończy się rok, i zaczynają przeceniać żeby tylko pozbyć się towaru w placów
  • Odpowiedz
Nie kupują, a czeka się pół roku w kolejce xD


@maximilianan: jakbym ci pozwolił wjechać do centrum miasta jedynie oplem, dopłacił ci do zakupu opla i jeszcze wprowadził tańsze paliwo, tańszy podatek itd jedynie dla posiadaczy opla to też by się czekało na opla w kolejce. Ruchają was bez gumy i nawet nie zauważacie.
  • Odpowiedz
Audi Etron można obecnie dostać od ręki w cenie nawet w okolicach 180tys, ale to modele powystawowe. Id4 podobnie.


@gupi_ja: oczywiście mowa o autach z konfiguratora nie losowe modele które stały na wystawach co oczywiście będą dostępne
  • Odpowiedz
@maximilianan: Zawsze się czeka - optymalna produkcja jest idealnie dostosowana do sprzedaży - nikt nie chce magazynować samochodów, bo to ogromny koszt (bez żadnego zysku).
  • Odpowiedz
@EmDeCe: Nie chodzi o to by PiS wybudował fabryke Izery. Ważniejsze jest budowanie. Jak ktos nie bedzie mógł kupic to zrobi się dopłaty Izera+ a kasę pozyska z nowej dodatkowej opłaty. Taki nowy niepodatek
  • Odpowiedz
Zresztą ciekawą masz definicje ruchania: to tańsze, tamto tańsze, tu dopłata xD


@maximilianan: no, zabierają mi w podatkach 1000zł, żeby mi dać 1000 na samochód, ale taki który wybierze mi rząd, no świetny interes.
  • Odpowiedz
@EmDeCe główną zaletą EV miało być tanie użytkowanie, głównie jako pojazd przeznaczony na dojazdy do pracy (niewielkie odległości). Niestety nie przewidziano tego, że prąd podrożeje, ludzie będą chcieli samochodów o podobnych parametrach jak te na napęd spalinowy i możliwości korzystania z nich na trasach większych niz te kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Firmy przespały możliwość rozwoju technologii i niestety teraz mamy jedną firmę która produkuje wyłącznie EV i robi to dobrze, oraz chińskie
  • Odpowiedz