Wpis z mikrobloga

Silnik trójfazowy podłączyłem pod różnicówke i wybijało po kilkunastu sekundach, potem od razu, potem jak tylko wtyczką próbowałem dotknąć gniazda.
Pominąłem różnicówke i wszystko hula, tylko tą różnicówke i tak wybija. Silnik czy kabel może być winny?
#elektryka
  • 5
Po pierwsze jakie zabezpieczenie różnicowo prądowe zastosowałeś po drugie w 90% przypadków przy silnikach trój fazowych nie stosuje się tego typu zabezpieczenia wynika to z budowy tego typu urządzeń. Poczytaj o silnikach trój fazowych i jak nie wiesz jak podłączać tego typu urządzenia to lepiej tego nie rób bo jest to niebezpieczne
Silnik trojfazowy, szczegolnie stary podpina sie tak: fazy na motor, N sie obcina, PE daje sie na obudowe. Roznicowka jak dobrze zrobiona zareaguje w przypadku wystapienia napiecia fazowego na obudowie, N nie bierze udzialu w pracy takich silnikow dlatego jest wyciete. PE chroni cie przed uszkodzonym silnikiem, tj. faza na obudowie. Sprawdzalem u siebie na starym zlomie.
Przed przeciazeniem/zwarciem chroni cie jedynie nadprad 3f, ktory ma prad zwarcia zalezny od klasy bezpiecznika,