Wpis z mikrobloga

Mamy XXI wiek. Paczkomaty na każdym rogu, a w miastach to nawet alejki z różnego tego typu urządzeniami, możliwość odebrania paczki w każdej żabce, czy innym sklepie, punkcie itd., można umowę podpisać przez kuriera, można nawet ptaki wysyłać kurierem, a ja nie mogę znaleźć prostej usługi kurierskiej, która w sumie jest dostępna już od wielu lat, ale jak widać wyłączność na nią ma Poczta Kwiatowa i parę innych firm. Chodzi mi tutaj o odebranie bukietu, prezentu, czy innej rzeczy i dostarczenie go do danej osoby tak samo jak robi to Poczta Kwiatowa. Oprócz tego szukam jeszcze podobnej usługi, ale z dostawą na cmentarz do rąk klienta, czy na dany grób - tutaj znalazłem jedną taką kwiaciarnię, która oferuję taką usługę w Polsce i to na cały kraj, ale w jaki sposób nie wiem. Kontaktowałem się z kilkoma dużymi kurierami w Polsce i nie oferują takich usług, albo sami nie wiedzą, że oferują, ponieważ np. w regulaminie jednej firmy znalazłem DHL-a jako wykonawca usługi. ( ͡ ͜ʖ ͡)
A nie chce współpracować z Pocztą Kwiatową i innymi tego typu firmami, a chcę stworzyć taką własną internetową kwiaciarnię na cały kraj. Przynajmniej jest taki pomysł.
Moje pytanie. Czy ktoś słyszał, może korzystał z takiej usługi i wie jaka firma realizuje takie nietypowe przesyłki?

#polska #pytanie #kurier #paczkomaty #firma #przedsiebiorczosc #internet
  • 9
a chcę stworzyć taką własną internetową kwiaciarnię na cały kraj. Przynajmniej jest taki pomysł.

Moje pytanie. Czy ktoś słyszał, może korzystał z takiej usługi i wie jaka firma realizuje takie nietypowe przesyłki?


@nophp: NIe wiem czy tak jest ale tak bym to widzial:

To raczej nie jest tak ze masz taka firme w miescie X i z tego miasta swiadczysz uslugi na caly kraj. No z gdanska do zakopanego raczej wozic
@nophp: jeśli chodzi o kwiaty to zawsze dzwoniłam do lokalnej kwiaciarni i mi wszystko ogarniali za drobną opłatą. Pewnie inne rzeczy też się da tak ogarnąć
@gorzki99: Część firm tak działa, a raczej większość. Chodzi właśnie o to, aby znaleźć sposób, który to zmieni i firma z Gdańska będzie mogła wysłać bukiet kwiatów do klienta w Zakopanym i najlepiej jeszcze na cmentarz, konkretny grób. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No, ale chyba aktualnie nie ma takiej możliwości oprócz stworzenia własnej firmy kurierskiej, czy jakiś kwiaciarni partnerskich.
No, ale chyba aktualnie nie ma takiej możliwości oprócz stworzenia własnej firmy kurierskiej,


@nophp: Ale To Ci sie za uja nie oplaci. Niech bukiet kosztuje 100pln. Spoko. Ile wyjdzie Cie paliwo gdansk-zakopane? Ile wtedy bedzie mial kosztowac bukiet? Myslisz ze ktos kupi?

Nie znajdziesz sposobu zeby wyslac z gdanska do zakopanego w cenie satysfakcjonujacej. Paczkomaty to inna bajka. Biora rownoczesnie X paczek i kosztadzielone sa na X klientow. Ile jednoczesnie bedizesz
@nophp:
Zasada działania firm typu poczta kwiatowa jest dość prosta. Mają oni umowy z lokalnymi kwiaciarniami w całym kraju i to one realizują i dostarczają zamówienia.

Co do wysyłki kurierem, to są firmy świadczące takie, usługi, ale tym nie wysyła się bukietu czy dwóch, a ilości hurtowe. Nawet w grupie DHL jest firma, która świadczy tego typu usługi (w Polsce DHL to bodajże 12 różnych firm).