Wpis z mikrobloga

W interesie Rosji jest przegrać tą wojnę jak najszybciej zanim pojawią się tendencje odśrodkowe. Nie muszą one co prawda doprowadzić do rozpadu Rosji, ale do jej długotrwałej niestabilności i pauperyzacji już tak. A Rosjanie jacy wiedzą co to oznacza powinni mieć ciarki na plecach.

Problem w tym, że emerytowany agent KGB z Petersburga Pan Putin jaki został prezydentem Federacji Rosyjskiej tak naprawdę nie przez zdolności czy przymioty charakteru ale przesz dużą dozę przypadku i absurdalną dozę lojalności nie może się na to zgodzić. Gdyby ten człowiek był patriotą to usunął by się w cień bowiem to one jest problemem dla swojego kraju, jednak ten człowiek nie jest patriotą on troszczy się o siebie samego ponad wszystko. Często oskarżamy o to naszych demokratycznych polityków co jest śmieszne bowiem w demokracji politycy są najczęściej bardzo moralni czego nie widzimy bo nie mamy porównania do normalnych standardów, a demokracja moi kochani nie jest normą. Tusk i Kaczyński to moralni, odpowiedzialni i pełni realnej troski o kraj ludzie, po prostu tą troskę inaczej definiują, a media biją pianę. Jeśli jest jakiś zawód godny najwyższej pogardy i obrzydzenia to jest nim nie polityk ale dziennikarz.

Wracając do Pana Putina to jego śmierć, odejście niewiele zmieni bowiem od dyktatora gorszy jest system jaki stworzył. Rosja ma całe pokłady natywnych problemów jakie były zasypywane mitologią wielkiej wojny ojczyźnianej i niczym nie uzasadnionej pychy przysypywane obecnie tworzącymi się patologiami. To się wszystko zemści im później gówno zacznie wypływać ze studzienki na ulicę rzeczywistości tym gorzej bo będzie go więcej.

A wracając do Pana Putina to jego przełożeni z KGB nie wystawiali mu pochlebnych ocen, mówili o nim: "nie umie prawidłowo ocenić ryzyka i ma tendencje do nadmiernie ryzykownych decyzji ". Nie jest to też człowiek odważny on wręcz gardzi ludźmi odważnymi.

Nie będzie żadnych negocjacji, nie będzie żadnego balansowania, zamrożenia konfliktu, zniechęcenia zachodu. Będzie klęska i to żałosna klęska. Im później tym gorzej, można się uśmiechnąć i oglądać przedstawienie w jakim wystąpi zadufany w sobie starszy mężczyzna z przerostem ego który pogrąży podupadłe lokalne imperium do końca.

Historia zawsze powtarza się jako farsa:
https://www.youtube.com/watch?v=XcO8KV4gSlA

#rosja #ukraina #wojna #przemyslenia #putin
Pobierz N.....n - W interesie Rosji jest przegrać tą wojnę jak najszybciej zanim pojawią się ...
źródło: 6239c67d8de9d
  • 14
@Nostrian:

Żadne tendencje odśrodkowe się nie pojawią ruskie to naród niewolników którzy mają dodatkowo tak przeprane mózgi że marzeń o wywróceniu stolika nie da się traktować inaczej niż myślenia życzeniowego, jeżeli tak bolesna kompromitacja jaką zaliczyła druga armia świata i wysyłanie zwykłych Iwanów nie doprowadziło do trzęsienia ziemi to nie wiem co by się musiało stać żeby cokolwiek się tam ruszyło

putin uważa się za nowego cara, a każdy car zasłaniał
@mial85: Każde twoje stwierdzenie w tym komentarzu jest błędne. Nie kilka, nie parę, nie częściowo ale dosłownie każde jest nieprawdą.

Wy tam w FSB naprawdę uwierzyliście w swoją propagandę? Nie rozumiecie co się stanie? Jeśli działacie według wzorca "jakoś to będzie" to może się okazać, że Polskie wojska będą siłami pokojowymi jakie będą okupować Rosję podczas misji pokojowej ONZ.

Kłamać? Okej, to rozumiem, ale być tak naiwnymi jak ty w tym
@Nostrian: nie odpowiedziałeś merytorycznie na żadne stwierdzenie zamiast tego jest sugerowanie mi że jestem z FSB, do tego bredzisz coś o jakiejś misji pokojowej ONZ i o tym że Tusk i Kaczyński posiadają jakąś moralność i troskę o ten kraj więc jedyną osobą odklejoną tutaj od rzeczywistości jesteś Ty
@mial85: Samo twoje sugerowanie, że zachód się zmęczy wojną co już obserwujemy jest niepoważne. Nic takiego nie ma miejsca i nic takiego nie nastąpi. A twoje sugerowanie, że Tusk i Kaczyński są jakimiś cynicznymi graczami będzie przemawiać tylko do naiwnych, prostych ludzi jacy postrzegają rzeczywistość emocjami. To jest wręcz śmieszne.

Z czym ja mam dyskutować? Posługujesz się "chłopskim rozumem".

Jeśli się Ivany nie opamiętacie to przesracie swój kraj. ZSRR upadło przez
@mial85: Nikt normalny by tego nie powiedział, bo tak po prostu nie jest xD xD xD

To Rosja ma epidemię wirusa HIV na poziomie państw Afryki, alkoholizm, korupcję, prostytucję i narkomanię na niebywale wysokim poziomie i armię jaka jest gówno warta.

Obiektywnie patrząc to Rosja jest gównianym krajem z kartonu. A Polska jest poważnym, trwałym, dobrze funkcjonującym krajem.
@Nostrian: a ja nie mówię teraz o ruskich więc nie zmieniaj tematu, inflacja, afera wizowa, mur na granicy przez który migranci sobie normalnie przechodzą, policja na usługach polityków (milicja)
wojsko które przez pół roku nie potrafilo znaleźć rakiety, katastrofalna polityka zagraniczna, beznadziejna i chaotyczna polityka w trakcie pandemonium covidowego, willa plus Sasin i wybory kopertowe... Można wymieniać i wymieniać w nieskończoność łatwiej wymieniać co w tym państwie działa niż nie działa
@mial85: Ivan, a wiesz, że na terenie Federacji Rosyjskiej pobiera się myto? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W wielu rejonach za przejazd jest pobierana opłata od Mafii w zorganizowany sposób. I to nie są pojedyncze przypadki. I to jest REALNY a nie publicystyczny problem.

Żadna z rzeczy jaką wymieniłeś nie jest zagrożeniem dla istnienia państwa Polskiego zresztą sporo to problemy wydumane i rozdmuchane przez dziennikarzy, a nie realne
@Nostrian: nie wiem bo nigdy tam nie byłem

Rozumiem że jak jakiś problem nie jest zagrożeniem dla istnienia państwa to można go olać? XD
Inna kwestia to fakt że brak kontroli nad polską przestrzenią powietrzną jest pośrednio zagrożeniem dla istnienia państwa
A z tego że problemy mają i będą mieć miejsce to oczywiste ale jeżeli jest ich tak wiele i są tak poważne to warto wyjąć głowę z doopy i się