Wpis z mikrobloga

#szosa #rower

Mirki potrzebuje porady odnosnie pompki do roweru. Szukam czegos do zabrania w trase, najlepiej w sakwe podsiodlowa czyli raczej krotkiego, prawdopodobnie max 20cm. No i przede wszystkim zeby dalo sie bez problemu wbic cisnienie rzedu 8 bar.

Poki co moje zaufanie budzi lezyne pocket drive. Nie znalazlem jednak w necie zadnego testu czy rzeczywiscie da sie takie cisnienie nabic. Produkty tej firmy wygladaja na porzadne, czy rzeczywiscie takie sa?
Czy moze da sie znalezc pompke ktora spelni oczekiwania ale za mniejszy hajs?
wolalbym tez uniknac butelek na co2.
Pompka ma byc na awarie w trasie, ale tak zeby jechac dalej normalnie a nie na pol flaku.
  • 6
lezyne pocket drive


@kusprzyk: taką dokładnie wożę, to ma 14cm i jest naprawdę maluśkie i lekkie. Nie testowałem w warunkach awaryjnych, ale spuściłem powietrze i w domu dobiłem do 5 czy 6 barów i stwierdziłem że awaryjnie starczy. Nie było to jednak jakieś turbo bez wysiłku :)

EDIT: widzę że to ma max 6.2 bar w specyfikacji, pewnie dlatego nie było bez wysiłku ;)
widzę że to ma max 6.2 bar w specyfikacji, pewnie dlatego nie było bez wysiłku ;)


@cult_of_luna: Bo masz wersję HV, pod MTB. Wersją HP podobno da się dobić 11 bar. Mam, ale nie testowałem.
@kusprzyk Pamiętaj że taką mini mini pompką będziesz machał dość długo. Osobiście nie osiągnąłbym tą pompką 8 bar. Ale ze mnie jest Mały Chłop. Jak jesteś Wielki Chłop, to może ci się uda ( ͡°
@kusprzyk: koledzy już wszystko wyjaśnili. Weź wersje HP. Ja osobiście wbijam do opony 28mm ponad 100psi /~7bar w 4 minuty. Nie ma lepszej pompki tak kompaktowej. Wężyk ułatwia mega sprawę.