Wpis z mikrobloga

Już nie ma IT w listach zawodów deficytowych. Nie pojawia się jakoś od roku i szybko nie pojawi.
Młodych wilczków jest aż za dużo, może i gówno umieją ale się nauczą.
Nie liczcie że wasze dzieci nienarodzone jeszcze albo uczące się w szkole poniżej wyższej zrobią jakieś kokosy w tej branży. Za 10 lat to będzie zwyczajny zawód z płacami minimalnie powyżej średnich w przemyśle.
#praca #programowanie #it #programista15k
maszfajnedonice - Już nie ma IT w listach zawodów deficytowych. Nie pojawia się jakoś...

źródło: 31fr

Pobierz
  • 18
@Volantie: Ale ja nic nie mówiłem o nauce dzieci programowania. Mówiłem żeby nie liczyć żeby przyszłe pokolenia mogły tam się tak dorobić jak obecne. Mam kolegów programistów z dziećmi którzy są przekonani że ich dzieci będą robić duży hajs w podobny sposób co oni.
@masz_fajne_donice rozumiem, ale co wtedy maja sie dzis uczyc inne dzieci :) europeistyka? Kulturoznawstwo?

Oczywiscie powiesz ze medycyna, ale skala trudnosci aby byc lekarzem jest niewspolmiernie wieksza aby byc programista dzisiajn (chyba ze stworza jakies egzaminy, ale byloby slychac trzask ...), stety niestety IT jest to bastion gdzie dzis jest wieksza kasa niz w innych zawodach plus mozna pracowac zdalnie, plus wieksza mozliwosc zatrudnienia

Ale jak za kilka lat sie okaze ze
Już nie ma IT w listach zawodów deficytowych. Nie pojawia się jakoś od roku i szybko nie pojawi. Młodych wilczków jest aż za dużo, może i gówno umieją ale się nauczą.


Młode wilczki jak nie będą pracować to gówno się nauczą, nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale tak będzie z lwią większością.

Za 10 lat to będzie zwyczajny zawód z płacami minimalnie powyżej średnich w przemyśle.


Płace w IT to wynikowa
Ale jak za kilka lat sie okaze ze zabieraja prace zdalna, kasa nie bedzie tak duza jak wczesniej to ludzie nie beda w to wchodzic


@Volantie: No tak będzie. A ja mówię dziś że tak będzie i to względnie niedługo.
Jak to wpływa na wasze decyzje? Nie wiem.
Na moją tak, że planuję więcej oszczędzić teraz niż kombinować za 10-15 lat jak zarobić.
@Volantie: Zarobki javowców zbliżyły się do pozostałych - wcześniej były sporo wyższe. Ale dalej jest kilka grubych lat. Z ciekawości ile udało się w pierwszym roku pracy dostać?
Słyszałem że teraz juniorzy dostają po 16k brutto na UoP.
Już nie ma IT w listach zawodów deficytowych.

Za 10 lat to będzie zwyczajny zawód z płacami minimalnie powyżej średnich w przemyśle.


@masz_fajne_donice: dokładnie, najlepiej płatne zawody to właśnie takie występujące na jakichś ministerialnych listach zawodów deficytowych, jak pielęgniarka (2), kierowca autobusu (9), magazynier (10) czy nauczyciel przedmiotów zawodowych (11)
najlepiej płatne zawody to właśnie takie występujące na jakichś ministerialnych listach zawodów deficytowych

@mag_zbc: A kto tak napisał?
Ja piszę o przyszłości i o IT a nie że te zawody na liście są jakieś świetne - szczególnie te kontrolowane przez państwo.
Ta lista wskazuje że w tych na wolnym rynku(magazynier) pewnie stawki nieco urosną i tyle. Z różnych powodów - np dla magazyniera małe wymagania jeżeli chodzi o umiejętności, mały prestiż,
Nie liczcie że wasze dzieci nienarodzone jeszcze albo uczące się w szkole poniżej wyższej zrobią jakieś kokosy w tej branży


@masz_fajne_donice: Tak samo jak my nie zarobimy kokosów na tym czym mogły robić poprzednie pokolenie 30-50lat temu, może tylko medycyna jak na razie jest od dawna dobrym sposobem na życie. Pewnym jest, że zdolności matematyczne wystarczą, żeby młody człowiek się dostosował w przyszłości do nowych dochodowych technologii, a większość nadal będzie
@masz_fajne_donice: akurat łatwiej takiemu programiście się przebranżowić na kierowcę tira niż odwrotnie. Pojezdzilbym taką Scanią, szczal do żwiru, zajadał golonkę na stacji i poruchał przydrożne #!$%@?. Przy okazji zwiedził trochę świata
@Pasterz30: no chyba, że jesteś jak ja, że #!$%@? 3. egzamin na prawko 15 lat temu. Jak? Nie zauważając w lusterku auta, któremu byś zajechał drogę. Od tamtego momentu odechciało mi się prawka.

Więc jak programowanie się #!$%@? na głupi ryj to będę żarł gruz.