Wpis z mikrobloga

#gargamel #drama #zwiazki

Bez wzgledu na to kto to jest i na kogo sie kreowal (przynajmniej dla pewnego grona osob) atakowanie typa za to, ze byl/jest w zwiazku z 16 latka bo to jakis "grooming" jest co najmniej zalosne. Robicie z niej uposledzenca, ktory nie potrafi zadecydowac z kim chce byc, jakby 16latka wgl nie miala wlasnego mozgu i byla chodzacym warzywem, a nagle 2 lata pozniej zmiana jak za pstryknieciem palca kazdy wybor jest w pelni swiadomy i rozwazny.

Jedyne co warte uwagi w tej "aferze" to fakt, ze chlop udawal wielkiego feministe a okazalo sie ze znecal sie nad swoja dziewczyna. A dla ludzi, ktorzy dalej uwazaja go za creepa/pedofila/"groomera" czy kogokolwiek w tym stylu bo ruchal 16 latke moge powiedziec tylko tyle, ze wam to nie grozi bo dla was takie opcje i tak sa niedostepne, wiec mozecie wracac na kanapy do waszych starych ropuch :-)
  • 17
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: ale właśnie 16 latka nie potrafi zdecydować. O to w tym chodzi. 30 letni chłop który wchodzi w związek z 16 latka ma nad nią ogromną przewagę mentalna i jest w stanie nią manipulować jak zechce a tym bardziej jak typ jest kimś znanym
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: Bardzo dobrze, że dziewczyny w końcu zaczynają głośno mówić o swoich doświadczeniach i przestrzegać młode osoby przed tymi, którzy wykorzystują młodzieńczą naiwność.
  • Odpowiedz
@greenbong: Tak samo jakby miała tyle samo lat co on, ale była lekko niepełnosprawna umysłowo i byłaby na mentalnym poziomie szesnastolatki. Czy w takiej sytuacji nie wolno jej wchodzić w związki w ogóle, czy może tylko z innymi niepełnosprawnymi umysłowo?
  • Odpowiedz
  • 2
@greenbong: dobrze wiem bo nie teoretyzuje jak ty, tylko uzywam wlasnego doswiadczenia

Poza tym:

a tym bardziej jak typ jest kimś znanym

Jak ktos jest znany i druga osoba na to leci to moze i miec 60 lat i dac sie "zmanipulowac" przez kogos takiego
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: ale cały świat nie działa tak jak ty i wyciąganie ogólnych wniosków na podstawie własnych doświadczeń to zwykle dzbanstwo. To tak jakbym powiedział że nie rozumiem jak można być biednym bo ja zarabiam 12k miesięcznie, ale nie każdy jest mną
  • Odpowiedz
  • 0
@greenbong: jak ktos jest za glupi na to jak dziala swiat to niech sie uczy na bledach i tyle albo niech sie wgl nie uczy jak nie chce. Tak czy inaczej powiazywanie jej glupoty z wiekiem jest smieszne bo ona nie ma 12 lat.
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: no właśnie i ktoś jest za głupi i jest wykorzystywany przez 10 lat starszego typa to trzeba takie zachowanie potepiac szczególnie że dochodzi tam do przemocy psychicznej o fizycznej a nie uprawiać victim blaming i wyśmiewać ofiarę
  • Odpowiedz
  • 1
@greenbong: nie wysmiewam jej tylko argument osob, ze on wykorzystywal to ze nie miala 18 lat, co jest zalosne, dla mnie wgl jest kompletnie niezrozumialem jak ktos moglby byc z kims kto stosuje wobec niego przemoc, ale wiem ze jest sporo takich przypadkow i jakby kazda z tych osob mogla, to by zwalila to na swoj wiek, a w jej przypadku jest ona na tyle stara, ze argument, ze byla mloda
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: okej, nie dojdziemy do porozumienia raczej. Ty jesteś z tych co to wszystko wiedzą najlepiej, bez empatii i jak kogoś spotka krzywda to jego błąd. Ja jestem osobą która interesuje się psychologia i świat nauki ma trochę inne zdanie na ten temat. Nie bazuje jedynie na swoich doświadczeniach ale staram się być obiektywny czytając badania naukowe i słuchając autorytetów w danych dziedzinach.
  • Odpowiedz
@greenbong: Protip: jak jest znany

Gargamel mógłby równie dobrze manipulować starszą dziewczynę, co za różnica? Tak samo #!$%@? związki, wykorzystanie, manipulacje przemoc są w związkach gdzie nie ma takiej dużej różnicy wieku @Kruweczka o czym to ma świadczyć? Jak są jakieś normalne związki typa który ma 25 lat (bo wtedy tyle miał) z 16 latka to przecież też o tym nie usłyszycie

Przestrzeganie innych i bycie ostrożnym, spoko. Ale czego byście
  • Odpowiedz
@Szalom: no nie, bo im młodsza osoba tym łatwiej nią manipulowac
Rodzice 8 letnim dzieckiem mogą manipulować w pełni, a 16 latkiem jedynie połowicznie bo zerknął się z większą skala różnych zachowań i wyksztalcil bardziej swój rozum
25 latka ma kolejne 9 lat doświadczeń za sobą i ma dużo mniej będzie pozwalać innym ludziom w stosunku do siebie
  • Odpowiedz
@greenbong: Myślę że nie do końca i na pewno zależy to od człowieka. To znaczy na pewno młodszego da się łatwiej zmanipulować, ale to nie znaczy że 25 latka nie. Zwłaszcza jak sam zauważyłeś gargamel bardziej z pozycji znanego youtubera i osobistości internetowej ją manipulował więc by miał łatwiej. Czy to znaczy że każdy związek youtuber ktoś nieznany to od razu grooming?

Ja po prostu jestem przeciwko katalogowaniu od razu takim
  • Odpowiedz
@Szalom:

Ja po prostu jestem przeciwko katalogowaniu od razu takim i standardowo traktowanie faceta który ma młodszą laskę jako groomera


@Szalom: ale tutaj faktycznie on był groomerem a nie był tylko standardowo tak skatalogowany bo był starszy
  • Odpowiedz