Wpis z mikrobloga

„Grzeczne dzieci” mogą w rzeczywistości być chorobliwie przerażone, że zrobią coś złego - czego małe dzieci nigdy nie powinny odczuwać. Posłuszne dziecko NIE równa się zdrowemu dziecku.

Najgorszym trikiem zaburzeń lękowych u dzieci jest to, że w pierwszych latach życia jesteś chwalony za to, że jesteś o wiele bardziej *dojrzały* od swoich rówieśników, ponieważ nie przeszkadzasz, nie chcesz żadnej uwagi, nie wyrażasz siebie, trzymasz się na uboczu – sprawia to, że jesteś chwalony za dobre zachowanie w szkole, bo nie przeszkadzasz podczas zajęć – i zaczynasz wierzyć, że to twoja zaleta. Ale tak naprawdę jesteś daleko w tyle za swoimi rówieśnikami pod względem normalnego rozwoju społecznego i kto wie, czy ci się to uda kiedykolwiek nadrobić zaległości.
#cptsd #ptsd #psychologia #przegryw
pozmu - „Grzeczne dzieci” mogą w rzeczywistości być chorobliwie przerażone, że zrobią...

źródło: temp_file1915205933563846067

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pozmu: No to zajebiście bo moja córka to diabeł i histeryczka, że czasami się zastanawiam czy jeszcze zmieści się okna życia;). Więc wszystko z nią jest w porządku.
  • Odpowiedz
„Grzeczne dzieci” mogą w rzeczywistości być chorobliwie przerażone, że zrobią coś złego


@pozmu: Każde dziecko powinno WIEDZIEĆ co jest dobre a co złe a każdy rodzic powinien wiedzieć jak dziecku tę wiedzę przekazać (uświadomić konsekwencje konkretnego postępowania). Więc piszesz o sytuacji patologicznej - gdy dziecko nie ma żadnego wzorca postępowania i idzie po omacku.

nie przeszkadzasz podczas zajęć


To pewnie dotyczy nie tylko mnie ale ja akurat byłem grzeczny dla
  • Odpowiedz
@pozmu: bzdury tylko wygląd się liczy to on zapewnia rozwoj społeczny bo jeśli taki grzeczny dzieciak wyrośnie na super przystojniaka to żadnych problemów mieć nie będzie w życiu społecznym
  • Odpowiedz
@pozmu: Ale pier**lenie, każdy człowiek jest zlepkiem wielu cech, doświadczeń i stosowanie kryterium wychowania w sposób sztywny jako wyznacznik zachowania jest nienormalne. Z takim podejściem proponuję napisać książkę o wychowywaniu dzieci dla ludzi szukających źródeł własnych problemów u innych. Tego typu ludzie w oparciu o te pierdoły wychowują według siebie giga Czadów podczas gdy w rzeczywistości tworzą narcystycznych przygłupów, którzy nie będą wiedzieli dlaczego schemat z dzieciństwa "wszystko się da,
  • Odpowiedz
@pozmu: nie, po prostu patusiarstwo dominuje wsrod ludzi. To ze ktos nie czuje potrzeby "wyrażania siebie" poprzez darcie #!$%@? albo plucie na innych czy agresje świadczy wyłącznie o tym ze jest bardziej rozwiniętym empatycznie, intelektualnie jak i duchowo człowiekiem. Robienie naturalności i czegoś prawidłowego ze zwierzecego zachowania gdy mamy kilka tysiecy lat cywilizacji jest totalnym debilzmem. Chorobą jest zezwierzecenie i agresja wsrod ludzi gdy rzeczywiscie nie jest konieczna. Sory ale
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@HolzstockG brzydkie dziecko to problem, bo przez efekt aureoli będzie miało ciężej w kontaktach z innymi, czyli rodzice będą mieli z nim więcej problemów, więc nic dziwnego, że rodzice chcą się takiego obciążenia pozbyć

@LittleOpa chodzi o to, żeby tych jebniętych leczyć, bo #!$%@? być jebniętym i nie, nie jest to dorabianie ideologi, ze względu na plastyczność rozwojową mózgu wydarzenia z dzieciństwa mają bardzo duży wpływ na zachowania i charakter człowieka
@BornToDie69 są dzieci grzeczne z własnego wyboru

@tomek001Hej mnie
  • Odpowiedz
brzydkie dziecko to problem, bo przez efekt aureoli będzie miało ciężej w kontaktach z innymi, czyli rodzice będą mieli z nim więcej problemów, więc nic dziwnego, że rodzice chcą się takiego obciążenia pozbyć


@pozmu: oczywiście. Nie zmienia to faktu, że to skrajne skur*wysyństwo, bo to nie dziecko się prosiło na świat, a oni chcieli się dymać i sobie stworzyć niewolnika do znęcania się lub obiektu, który ma nadać nim sens
  • Odpowiedz