Wpis z mikrobloga

Pytanie, mam w wynajmowanym pomieszczeniu pękniętą fugę w łazience

3 miejsca po około pękniętym w każdym (jak świecę to dalej jest tam pusto jakby)
pęknięcia to 1-2mm, albo dziurka 1-2 mm

przykładowe zdjęcie jednego pęknięcia

Rozumiem, że muszę kupić fugę w kolorze(tylko jak taki kolor znaleźć ;/), do tego gąbkę do fugi i co zrobić ze starą fugą?

Czy mogę po prostu to odtłuścić i nałożyć na starą fugę? Czy muszę zdzierać to całe?

Nigdy tego nie robiłem, a miejsce jest w prysznicu jedno, a dwa obok toalety i się trochę boję że #!$%@?. A też nie chce żeby się woda lała tam bo jeszcze gorzej będzie.

ktoś mi pomoże?

#remontujzwykopem #budowlanka #kiciochpyta #niebieskiepaski
PiersiowkaPelnaZiol - Pytanie, mam w wynajmowanym pomieszczeniu pękniętą fugę w łazie...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-24 o 17.30.24

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: fugę to mniej więcej wybierzesz bo w markecie są wzorniki kolorów choć po kilku latach pewnie kolor nie jest 1:1, kup też zdzierak do fug i zedrzyj trochę by warstwa była grubsza a potem nałóż rozrobioną fugę jak w instrukcji
  • Odpowiedz
@darek-jg: rozumiem, tylko właśnie tam pod tym nic nie ma, puste jest, w sensie no kurde pusta przestrzeń ;/ to tak ma być? Bo jak wodę nalałem to znikała dosłownie

ile tej fugi zedrzeć? I to tylko w tym miejscu co rozwalone tak? Czy całą płytkę czy jak?

Czy może są takie w spreju fugi?
  • Odpowiedz
@darek-jg: dobra, a jak nakładam to tylko w tym miejscu czy nie będzie różnicy poziomów?

Rozumiem że robię to tak

zdzieram przy miejscu pęknięcia + tam gdzie dziurki i może 1-2 mm więcej,
odtłuszczam
nakładam fugę szpachelką
po 30 min przecieram gąbką?
  • Odpowiedz