Wpis z mikrobloga

@Larsberg:
ale skoro nvme to też ssd to możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób widać tu przewagę nad ssd?

jakbyś napisał 'widać przewagę nvme nad sata' to bym zrozumiał, ale tak to nie rozumiem :(
  • Odpowiedz
  • 0
@WaveCreator Teraz zrobiłem upgrade PC i mam wreszcie płytę która obsługuje NVME ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tej pory różnice w grach między SSD a NVME były marginalne ale w Starfield już jest mały skok wydajności.
  • Odpowiedz
@Larsberg: Różnica nadal niewielka, a dopiero od niedawna NVME potaniało na tyle że ma to sens.
Zobaczymy czy direct storage się przyjmie wtedy być może będzie widać jeszcze większą przepaść między dyskami
  • Odpowiedz
@Larsberg: właśnie to jest najgorsze. Kupując nvme liczyłem na sekundowe ładowanie ekranów. A się okazało ze deweloperzy zaczęli wykorzystywać tą prędkość i jak były ekrany lądowania tak są.
  • Odpowiedz
@Larsberg: jedyne co starfield pokazuje to fakt, że zrobiły go małpy: 32gb ram ma teraz prawie każdy kto ten kał odpala a gra i tak doczytuje wszystko z dysku. W dodatku tak #!$%@? doczytuje, że zapycha nawet najszybsze dyski stąd takie niewielkie różnice między pcie a sata. Bo co tam mamy, 30% zysku przy 500-1000% szybszym dysku, makes sense...
  • Odpowiedz
ale skoro nvme to też ssd to możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób widać tu przewagę nad ssd?


@10129: Zwyczajowe "NVMe" to interfejs, pełna nazwa dysk SSD M.2 NVMe, czyli SSD w złączu M.2 wpięty w PCIe (tak jakby czyli bezpośrednio w łącze procesora).
Zwyczajowe "SSD" to dysk SSD na interfejsie SATA, czyli starym interfejsie dysków.
Uwaga: jest też SSD M.2 SATA, czyli dysk SSD wpięty w nowe złącze M.2
  • Odpowiedz