Wpis z mikrobloga

  • 728
@BezczelnyHusarz: xD Chłop myślał że jak się wysra na Polske to będzie na równi z Niemcami i będzie im gadał co mają robić. W tym samym czasie pewnie dogadywany jest nord stream 3, jeżeli ktoś sądzi że Niemcy odpuszczą Rosyjskie węglowodory to pozdro.
  • Odpowiedz
@BezczelnyHusarz: zaraz się okaże że sprytny niemiecki plan obrócenia Ukrainy przeciwko Polsce i używania jej do *ebania pisowców przed wyborami zamieni się w zmuszenie Niemców to łożenia wyłącznie ciężkiej kasy na Ukrainę XDDD - tacy głupi tam w Niemczech nie są, to wygląda jakby Ukraińcy testowali zarówno USA jak i Polskę oraz Niemcy, albo są szaleni albo szukają sobie jakiegoś pretekstu do rozmów pokojowych
  • Odpowiedz
@BezczelnyHusarz: Ukraińcy jeszcze nie rozumieją, że tylko w sojuszu państw regionalnych będą traktowani po partnersku. Polacy doświadczyli i doświadczają tego samego. Ukraina musi jeszcze na własnym tyłku przekonać się jak Niemcy handlują ich interesem ponad ich głowami. Widocznie ta lekcja z pierwszych dni wojny to za mało.
Równie prawdopodobne, że to oligarchowie się dogadali z zachodnimi podmiotami, a Zełenski nie jest jednak takim mężem stanu tylko teraz realizuje ich interesy, kosztem
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: bardzo, ale to bardzo niebezpieczna opinia.
Główny nurt polityczny w Rosji, czyli klub wałdajski już od roku publikuje artykuły na temat "nowej definicji zwycięstwa". Jakby to śmiesznie nie brzmiało, nie muszą wymieniać rządu w Kijowie, żeby ugrać na tej wojnie sporo. Ustabilizowanie frontu, odcięcie Ukrainy od morza i zniszczenie jej infrastruktury wystarczy. Zagrożenie Moskwy zostanie odsunięte.
Rezygnacja z europy na kilka dekad prawdopodobnie i tak jest już nieunikniona.

Dla nas
  • Odpowiedz
@Moted:

W tym samym czasie pewnie dogadywany jest nord stream 3, jeżeli ktoś sądzi że Niemcy odpuszczą Rosyjskie węglowodory to pozdro.


Kiedyś właśnie widziałem mapkę z planowanymi nordstrimami i był tam NS3. To było jeszcze przed budową NS2. niestety nie mogę teraz jej znaleźć.
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: z całą pewnością dla świata przestały się liczyć rosyjskie zasoby naturalne, takie jak ropa, metale ziem rzadkich, pallad platyna złoto i wiele innych xDDD

I co by się nie działo i jak biedna Rosja by nie była, to zawsze będą mieć regularny dochód ze sprzedaży tych surowców i nie chce być inaczej
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Niemcy potrafią zadbać o swój interes, poza tym rolnictwo na Ukrainie to oligarchowie powiązani z zachodnimi koncernami i rosją- dlatego Niemcy pogrozili palcem Polsce, za to że zamknęła granicę i swój rynek za produkty rolne z Ukrainy- tranzyt dalej obowiązuje.
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ

Co to za klamstwa?

Ukraina to kraj w trakcie wojny, więc chce sprzedawać swoje zboże gdziekolwiek. Zresztą do tego nie potrzeba wojny. Każdy kraj chce sprzedawać

Gdy zboże wjedzie z Ukrainy na teren Polski - to za to odpowiada już PIS, pisowskie służby i milicja. Ale PISowskie służby nie widzą że zboże zostaje w Polsce.

Dopiero gdy się okazuje że zabraknie punkcikow na wyborach to zaczyna się akcja blokady Ukrainy (jeszcze
  • Odpowiedz
Za brak kontroli tego co działo się ze zbożem na terenie Polski odpowiada wyłącznie PIS


@fledgeling: z tego co czytałem, za sam proceder handlu nim u nas również po przez firmy zależne od pisowskich decydentów. Wychapali ile się dało, teraz to nie ich ręka była.
  • Odpowiedz