Wpis z mikrobloga

Ej kupiłem sobie ryzowar. w instrukcji jest napisane że ryż i wód 1:1. nie za mało? w dodatku ma taką tackę na warzywa: ile się gotuje ten ryż? kurczak niby 8 min potrzebuje. To wystarczy by kurczak doszedł równo z ryżem? #gotujzwykopem
  • 15
@Itslilianka jak dla mnie to za mało i ryż może się przypalić. Wszędzie widzę jak ludzie mówią 1:1,5 i tak zawsze robię, albo metodą "na palec" (Finger method) ;) W internecie dużo jest pokazane jak tą metoda odmierzać i nigdy mnie nie zawiodła
jak dla mnie to za mało i ryż może się przypalić. Wszędzie widzę jak ludzie mówią 1:1,5 i tak zawsze robię, albo metodą "na palec" (Finger method) ;) W internecie dużo jest pokazane jak tą metoda odmierzać i nigdy mnie nie zawiodła


@Howkiee: Jak robisz w garnku, i para ucieka przez pokrywkę to faktycznie potrzeba więcej. Jak się robi w Instant Pot albo ryżowarze to wszystko jest szczelne.
@Itslilianka Ja mam Tefala. Do płukanego ryżu Basmati stosuję proporcję 1:1,25. Do ryżu do sushi 1:1. Jaśminowy chyba też przygotowywałem w proporcji 1:1;25, ale to było dość dawno i nie jestem pewien. Generalnie wszystko zależy od producenta sprzętu i gatunku ryżu. Tak jak poprzednicy polecam próbować i kminić po pierwszym gotowaniu.
Po sygnale z ryżowaru, że skończył gotować ryż polecam poczekać jeszcze z 10 minut, żeby cała ta para została zaabsorbowana przez